NBA. Zakończyła się faza zasadnicza sezonu. Spurs i Bulls z najlepszym bilansem

W nocy z czwartku na piątek rozegrano ostatnie mecze fazy zasadniczej sezonu NBA. W sobotę rozpoczną się play-offy. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja rewelacji sezonu Oklahomy City Thunder z obrońcami tytułu Dallas Mavericks. Oczy kibiców będą także zwrócone ku potyczce Miami Heat z New York Knicks i Los Angeles Lakers z Denver Nuggets.

Opóźniony przez lokaut i skrócony z 82 do 66 spotkań sezon toczył się nieco ponad cztery miesiące. Wszystkie zespoły rozegrały średnio po dwa mecze więcej miesięcznie, zdarzyło się, że grały przez trzy dni z rzędu. O dziwo to San Antonio Spurs, zespół weteranów, najlepiej zniósł wysokie tempo rozgrywek. Koszykarze z Teksasu zakończyli sezon zasadniczy z imponującym bilansem 50-16 i w I rundzie play-off zagrają z ósmą ekipą konferencji zachodniej - Utah Jazz.

Na wschodzie najlepszą drużyną zostało Chicago Bulls, którzy podobnie jak Spurs zanotowali 50 zwycięstw w sezonie zasadniczym. W I rundzie play-off Byki zmierzą się z Philadelphią 76ers.

Najciekawiej zapowiada się rywalizacje Oklahomy City Thunder (2. na zachodzie) z obrońcami tytułu Dallas Mavericks (7. na zachodzie), oraz Miami Heat (2. na wschodzie) z New York Knick (7. na wschodzie).

Dziewiąte miejsce w konferencji zachodniej zajęło Phoenix Suns Marcina Gortata (bilans 33-33). Zespół z Arizony przegrał walkę o miejsce w play-off z Utah.

Pary I rundy play-off:

Wschód:

Chicago (1) - Philadelphia (8)

 

Miami (2) - New York (7)

 

Indiana (3) - Orlando (6)

 

Boston (4) - Atlanta (5)

Zachód:

San Antonio (1) - Utah (8)

 

Oklahoma City (2) - Dallas (7)

 

Los Angeles Lakers (3) - Denver (6)

 

Memphis (4) - Los Angeles Clippers (5)

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

Więcej o: