NBA. Spurs lepsi od Suns

Dobra gra Tony'ego Parkera w czwartej kwarcie pozwoliła San Antonio Spurs pokonać na wyjeździe Phoenix Suns 107:100. Marcin Gortat zakończył mecz z dorobkiem 21 punktów i 14 zbiórek.

Suns awansują do play-off? Porozmawiaj o tym na forum Sport.pl ?

Spurs to pod względem bilansu wygranych i porażek druga drużyna Konferencji Zachodniej i czwarty zespół ligi. Walczący o miejsce w play-off Suns długo toczyli z nimi wyrównaną walkę.

Przez trzy kwarty wynik oscylował w okolicach remisu. O wyniku zadecydowała ostatnia kwarta, na którą trener Suns Alvin Gentry wysłał rezerwową piątkę. Była to kluczowa dla losów meczu decyzja. Trzy kolejne akcje rozgrywającego Tony'ego Parkera pozwoliły gościom szybko powiększyć przewagę do 9 punktów. Widząc to, Gentry wpuścił na parkiet Gortata i pozostałych zawodników z pierwszej piątki, ale doświadczeni Spurs nie dali się już dogonić.

Do wygranej Spurs poprowadzili zdobywca 26 punktów Tim Duncan i Parker, który aż 10 ze swoich 24 punktów rzucił w ostatniej kwarcie. W Suns wyróżnił się Shannon Brown, zastępujący w pierwszej piątce Granta Hilla. Były gracz Lakersów spędził na parkiecie aż 42 minuty rzucając 32 punkty. Marcin Gortat dołożył 21 punktów. Polak miał też na koncie 14 zbiórek, asystę dwa bloki i faul. 16 punktów i 8 asyst miał Steve Nash.

San Antonio Spurs z bilansem 34 zwycięstw i 14 porażek pozostaną drugą drużyną Konferencji Zachodniej. Lepsi są tylko Oklahoma City Thunder. Phoenix po porażce ze Spurs mają po 25 wygranych i porażek. Na zachodzie są na dziesiątej pozycji i wciąż mają jeszcze szansę na awans do fazy play-off.

W kolejnych meczach Suns zagrają w nocy ze środy na czwartek przeciwko Los Angeles Clippers a następnie z niedzieli na poniedziałek podejmą u siebie New Orleans Hornets. Do końca sezonu zasadniczego Suns rozegrają jeszcze 16 spotkań.

500 najlepszych koszykarzy NBA: Fani zdziwieni rankingiem ESPN ?