NBA. Dwight Howard nadal chce transferu

Środkowy Orlando Magic, którego zmiennikiem przez prawie 3 lata był Marcin Gortat, nadal żąda transferu - donosi Orlando Sentinel. Zespół z Florydy ma czas do 15 marca, bo wtedy kończy się okienko transferowe.

Generalny menadżer Magic Otis Smith stwierdził w niedawnym wywiadzie dla dziennika z Orlando, że o ile mu wiadomo Dwight Howard nie zmienił zdania odnośnie zmiany klubu, ani też nie zmienił preferencji, gdzie chciałby zostać sprzedany.

Magic dało pozwolenie menadżerowi wielokrotnego uczestnika Meczu Gwiazd na prowadzenie rozmów z klubami zainteresowanymi wymianą. Mówi się o Dallas Mavericks, Los Angeles Lakers i New Jersey Nets.

Orlando Magic w ubiegłym sezonie odpadło w pierwszej rundzie playoffs po tym, jak rok wcześniej walczyli o mistrzostwo z Los Angeles Lakers. I stąd się bierze główne niezadowolenie Howarda. Zwycięzca Konkursu Wsadów NBA z 2008 roku powiedział m.in., że nie dostał wsparcia od kolegów, co przesądziło o tym, że Magic nie mieli okazji powalczyć o mistrzostwo.

Howard jest często porównywany do Shaquille'a O'Neala, który opuścił Magic w 1996, a w sezonie 1994/995 grał w finale NBA (0-4 z Houston Rockets). Jeśli najlepszy obecnie center NBA odejdzie do LA Lakers, porównań będzie jeszcze więcej. Shaq w barwach Lakers zdobył trzy tytuły mistrza NBA na przestrzeni lat 2000-2002.

500 najlepszych koszykarzy NBA: Fani zdziwieni rankingiem ESPN ?

 

Gdzie zagra Dwight Howard? 

Więcej o: