NBA. Chris Paul w Los Angeles Clippers!

Władze ligi NBA, do których należą New Orleans Hornets, dogadały się z Los Angeles Clippers w sprawie transferu jednego z najlepszych rozgrywających ligi Chrisa Paula.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Jak podały portale ESPN oraz Yahoo.com Hornets oprócz Paula do Clippers wyślą dwa wybory w drugiej rundzie draftu. W zamian dostaną strzelca Erica Gordona, skrzydłowego Al-Farouqa Aminu oraz środkowego Chrisa Kamana i jeden wybór w drafcie. Transfer ma zostać potwierdzony w czwartek nad ranem polskiego czasu.

26-letni Chris Paul jest uznawany za najlepszego rozgrywającego ligi. Przez całą dotychczasową karierę grał w Hornets, którzy w 2005 roku wybrali go w drafcie z numerem czwartym. W 2006 roku został wybrany najlepszym debiutantem, czterokrotnie wystąpił w Meczu Gwiazd, ale z przeciętnymi Hornets szans na mistrzostwo NBA nie miał. W poprzednim sezonie rzucał średnio 18,7 punktu i miał niespełna 10 asyst na mecz.

Clippers ściągając Paula stali się z miejsca jednym z faworytów konferencji zachodniej. Zespół, który poprzedni sezon zakończył poza play-off (tylko 32 zwycięstwa w 82 meczach), teraz ma nawiązać walkę z najlepszymi. Wszyscy spodziewają się, że Paul utworzy niezwykle efektowny duet z latającym wysoko ponad obręczami Blake'm Griffinem, tegorocznym zwycięzcą konkursu wsadów. Kilka dni temu do zespołu dołączył także skrzydłowy Caron Butler (ostatnio Dallas Mavericks), a zespół przedłużył umowę ze środkowym DeAndre Jordanem.

W zeszłym tygodniu Chris Paul już był jedną nogą w Los Angeles, ale Lakers. Wymianę, w której mieli wziąć udział także Houston Rockets, zablokował jednak David Stern, komisarz ligi NBA do której należą Hornets, twierdząc, że była ona dla klubu z Nowego Orleanu niekorzystna.

Koszykarze, którzy gwiżdżą na lokaut

 

NBA. Oddali Odoma by zdobyć Howarda?