Na Placu Defilad w Warszawie wystartowały koszykarskie mistrzostwa świata 3x3. Reprezentacja Polski mężczyzn w pierwszym meczu podejmowała Mongolię. Rywale mieli już pierwsze spotkanie za sobą, przegrali 14-17 z Czechami. Oto jak przebiegła rywalizacja.
Reprezentacja Polski przegrała pierwszy mecz turnieju z Mongolią 19-21. Rywale zakończyli spotkanie przed czasem, zdobywając wymagane 21 punktów.
Spotkanie w pierwszych minutach było bardzo wyrównane, zespoły grały praktycznie punkt za punkt. W pewnym momencie rywale osiągnęli przewagę, prowadzili już 14:10, było jasne, że przy zapasie czasowym potrzebują niewiele, aby przed końcową syreną zamknąć rywalizację. Ostatecznie decydujące punkty zdobyli na 2 minuty i 15 sekund przed końcem. W naszym zespole zagrali Przemysław Zamojski, Michał Sokołowski, Marcel Ponitka, Adam Waczyński
- Bardzo fizyczny mecz na pograniczu faulu, dużo akcji, trudne rzuty bardzo. Trafili ciężkie trójki, to nam podcięło skrzydła - powiedział po meczu w rozmowie z TVP Sport Przemysław Zamojski.
Zobacz też: Oni zagrają o mistrzostwo Polski. Derby Warszawy wyłoniły drugiego finalistę
- 19 pkt zdobytych to jest dobry rezultat na rozpoczęcie turnieju. Musimy patrzeć na kolejne spotkania, a o tym już zapomnieć — dodał nasz koszykarz.
Nasz zespół szansę na poprawę będzie mieć jeszcze tego samego dnia. Polacy o godzinie 21:35 zagrają z Łotwą. Do tego biało-czerwonych czekają starcia z Czechami i USA. Mecze odbędą się w czwartek 4 czerwca — najpierw o godz. 19.45 z Czechami, a następnie o godz. 21.35 z USA.