Polska totalnie zaskoczona w pierwszym meczu mistrzostw świata

Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 przegrała inauguracyjne spotkanie z Mongolią. Rywale wygrali 21-19, kończąc mecz przed czasem. Biało-czerwoni szanse na poprawę będą mieli jeszcze tego samego dnia z Łotwą.
Polska - Mongolia
Screen: TVP Sport

Na Placu Defilad w Warszawie wystartowały koszykarskie mistrzostwa świata 3x3. Reprezentacja Polski mężczyzn w pierwszym meczu podejmowała Mongolię. Rywale mieli już pierwsze spotkanie za sobą, przegrali 14-17 z Czechami. Oto jak przebiegła rywalizacja. 

Zobacz wideo Marcin Gortat odpowiada na zaczepki Mameda Chalidowa! "On jest mistrzem"

Klęska reprezentacji Polski w inauguracyjnym meczu 

Reprezentacja Polski przegrała pierwszy mecz turnieju z Mongolią 19-21. Rywale zakończyli spotkanie przed czasem, zdobywając wymagane 21 punktów.

Spotkanie w pierwszych minutach było bardzo wyrównane, zespoły grały praktycznie punkt za punkt. W pewnym momencie rywale osiągnęli przewagę, prowadzili już 14:10, było jasne, że przy zapasie czasowym potrzebują niewiele, aby przed końcową syreną zamknąć rywalizację. Ostatecznie decydujące punkty zdobyli na 2 minuty i 15 sekund przed końcem. W naszym zespole zagrali Przemysław Zamojski, Michał Sokołowski, Marcel Ponitka, Adam Waczyński

- Bardzo fizyczny mecz na pograniczu faulu, dużo akcji, trudne rzuty bardzo. Trafili ciężkie trójki, to nam podcięło skrzydła - powiedział po meczu w rozmowie z TVP Sport Przemysław Zamojski. 

Zobacz też: Oni zagrają o mistrzostwo Polski. Derby Warszawy wyłoniły drugiego finalistę

- 19 pkt zdobytych to jest dobry rezultat na rozpoczęcie turnieju. Musimy patrzeć na kolejne spotkania, a o tym już zapomnieć — dodał nasz koszykarz. 

Nasz zespół szansę na poprawę będzie mieć jeszcze tego samego dnia. Polacy o godzinie 21:35 zagrają z Łotwą. Do tego biało-czerwonych czekają starcia z Czechami i USA. Mecze odbędą się w czwartek 4 czerwca — najpierw o godz. 19.45 z Czechami, a następnie o godz. 21.35 z USA.

Więcej o: