Historyczny wyczyn LeBrona! Pierwszy w dziejach. Kosmos! [WIDEO]

LeBron James w wieku 39 lat nie przestaje zadziwiać i po raz kolejny zapisał się w historii NBA. Stało się to w meczu z mistrzami ligi Denver Nuggets, w którym przebił magiczną barierę punktową, dotychczas nieosiągalną dla żadnego innego zawodnika. - Bycie graczem, który jako pierwszy osiągnął jakąś rzecz w tej lidze, to całkiem fajne uczucie - tak skomentował swój wyczyn. Chociaż po zakończeniu spotkania nie był w pełni zadowolony.

39 991 - tyle punktów zdobytych w sezonie zasadniczym miał LeBron James przed domową rywalizacją z mistrzami NBA Denver Nuggets. W niej potrzebował kilkunastu minut, aby po raz kolejny zapisać się w historii ligi.

Zobacz wideo Wychodzili z filmu "Kuba" i płakali. Prawdziwe życie. "Na tym nam zależało"

LeBron James znów napisał historię NBA. Niewiarygodne osiągnięcie

Na początku drugiej kwarty zawodnik Los Angeles Lakers sprytnie ograł Michaela Portera Juniora, wbiegł pod kosz i layupem zdobył punkty numer osiem i dziewięć w tym spotkaniu. W ten sposób jako pierwszy zawodnik dobił do granicy 40 tysięcy punktów zdobytych w sezonie zasadniczym.

W trakcie następnej przerwy na żądanie James otrzymał od kibiców owację na stojąco. W hali odbyła się prezentacja wideo, przed i po której zawodnik triumfalnie unosił piłkę nad głową. - Bycie graczem, który jako pierwszy osiągnął jakąś rzecz w tej lidze, to całkiem fajne uczucie. Znasz jej historię i świetnych zawodników, którzy w niej grali, a potem widzisz niektórych z nich na parkiecie tego wieczoru. Wspaniale było z nimi rywalizować - powiedział, cytowany przez stronę nba.com. A z widowni jego popisy oglądał m.in. Novak Djoković.

39-latek występuje w lidze od 2003 r., zatem miał okazję grać przeciwko wielu gwiazdom. Chociaż w przeciwieństwie do z nich oszukuje czas i w 21. sezonie w NBA dokonuje historycznych rzeczy. Kilka miesięcy wcześniej poprowadził Lakers do triumfu w pierwszej edycji In-Season Tournament.

LeBron James niepocieszony po historycznym występie. Wszystko przez wynik Los Angeles Lakers

W obecnym sezonie James średnio zdobywa w meczu 25,3 pkt, 7 zbiórek oraz 7,9 asysty. Jego dorobek z meczu z Nuggets to 26 pkt, cztery zbiórki oraz dziewięć asysty. Był najlepszym strzelcem zespołu, lecz to nie wystarczyło do pokonania mistrzów NBA (114:124). - Dla mnie zawsze najważniejsze jest zwycięstwo i nie podoba mi się, że musiało się to (dobicie do granicy 40 tys. punktów - red.) wydarzyć w przegranym meczu - żałował.

Lakers mają powody do niezadowolenia, gdyż po tej porażce mają bilans 33-29 i zajmują dopiero 10. miejsce w Konferencji Zachodniej. Ich występ w turnieju play-in jest raczej niezagrożony, ale jako 10. drużyna nie będą mogli sobie pozwolić w nim na błąd.

Najskuteczniejsi zawodnicy w historii NBA (tylko sezon zasadniczy)

  1. LeBron James - 40 017 pkt
  2. Kareem Abdul-Jabbar - 38 387 pkt
  3. Karl Malone - 36 928 pkt
  4. Kobe Bryant - 33 643 pkt
  5. Michael Jordan - 32 292 pkt
  6. Dirk Nowitzki - 31 560 pkt
  7. Wilt Chamberlain - 31 419 pkt
  8. Shaquille O'Neal - 28 596 pkt
  9. Kevin Durant - 28 372 pkt
  10. Carmelo Anthony - 28 289 pkt
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.