Niesamowite sceny w NBA. Pobili 14-letni rekord. 30:0! [WIDEO]

W nocy z soboty na niedzielę w NBA odbył się mecz pomiędzy Dallas Mavericks a Oklahoma City Thunder. Pod koniec trzeciej kwarty wydawało się, że losy spotkania są już przesądzone, jednak w czwartej części koszykarze z Dallas dokonali czegoś niebywałego. Zdobyli kilkadziesiąt punktów z rzędu, ustanawiając nowy rekord ligi. Mimo to taki wyczyn nie wystarczył do pokonania Thunders.

O godz. 3 polskiego czasu na parkiecie w Dallas pojawili się zawodnicy Mavericks oraz Oklahoma City Thunder. Na początku gospodarze wyszli na szybkie prowadzenie 5:0, jednak pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych 33:27. Następnie goście konsekwentnie zdobywali kolejne punkty, wygrywając na początku czwartej partii aż 111:87. Wtedy koszykarze Dallas Mavericks dokonali niemożliwego.

Nowy rekord NBA. Zawodnicy Dallas Mavericks zdobyli 30 punktów z rzędu

24 punkty - taką przewagę wypracowali sobie goście. Kiedy wydawało się, że ostatnia kwarta będzie tylko formalnością, zespół z Teksasu zabrał się za odrabianie strat. Koszykarze Dallas Mavericks byli zmotywowani do tego stopnia, że zdobyli aż 30 punktów z rzędu! To nowy rekord NBA pod względem liczby zdobytych pod rząd punktów. Autorami poprzedniego byli zawodnicy Cleveland Cavaliers, którzy w grudniu 2009 roku podczas meczu przeciwko Milwaukee Bucks zanotowali serię 29:0.

Kibice gospodarzy mieli już przed oczami wizję, w której ich zespół po szalonej gonitwie i pobiciu rekordu ostatecznie zwycięża. Tak się jednak nie stało. W końcówce meczu ekipa gości wykazała się chłodną głową, zdobywając sześć punktów z rzędu. Starcie zakończyło się porażką Mavericks 120:126.

Otarciem łez dla gospodarzy jest kolejny wyczyn, którego tym razem nie dokonał zespół, a Luka Doncić. 24-letni Słoweniec zaliczył triple-double - zdobył 36 punktów, miał 18 asyst i 15 zbiórek. Do tego Doncić dołożył dwa przechwyty, tyle samo bloków i pięć razy trafił za trzy punkty. Gwiazda Dallas Mavericks stała się pierwszym zawodnikiem w historii NBA, który wykręcił takie liczby.

Obecnie zespół Oklahoma City Thunder rozegrał 19 meczów, z których zwyciężył 13, dzięki czemu jest wiceliderem Konferencji Zachodniej. Za to pokonana drużyna Dallas Mavericks z 11 wygranymi i ośmioma porażkami plasuje się na czwartej pozycji.