Co za sensacja! Wicemistrz Polski ogrywa trudnego rywala w Europie

Śląsk Wrocław przegrał wszystkie osiem pierwszych meczów w Eurocup. Z tego powodu bardzo zależało mu na wygranej w starciu z Turk Telekomem, który również nie spisywał się najlepiej. Wicemistrzowie Polski udanie zaczęli spotkanie i długo wydawało się, że bez większych problemów wygrają. Problemy pojawiły się w ostatniej kwarcie, w której o mało co nie stracili dużej przewagi. Dopiero wtedy zabrali się do pracy i ostatecznie zwyciężyli 80:71.

Śląsk Wrocław katastrofalnie prezentował się w Eurocup. Przegrał pierwszych osiem spotkań i zajmowali 10., czyli ostatnie miejsce w tabeli grupy B. Wyjazdowy mecz z przedostatnim Turk Telekomem, mającym bilans 1-7, wydawał się bardzo dobrą okazją na przerwanie złej passy. Według bukmacherów zdecydowanym faworytem byli Turcy, zwłaszcza że grali u siebie.

Zobacz wideo "Gorzej już być nie może". Drużyna Sochana odbije się od dna? Eksperci nie mają wątpliwości

Śląsk Wrocław wreszcie zwycięski w Eurocup. Pokonał Turk Telekom

Wicemistrzowie Polski rozegrali bardzo dobrą pierwszą kwartę, w której nie pozwolili Turkom na wiele. Ci mieli tylko 17,6 proc. skuteczności z gry (3/17), nie trafili żadnego z trzech rzutów za trzy punkty. W efekcie Śląsk prowadził 17:9. Druga kwarta była znacznie bardziej wyrównana, ale wrocławianie nie stracili przewagi i na przerwę schodzili przy wyniku 39:29.

W trzeciej kwarcie Śląsk znów był nieznacznie lepszy i wydawało się, że bez problemu utrzyma korzystny rezultat. Jednak w czwartej kwarcie zaliczył fatalną serię 0:11 i omal nie stracił prowadzenia (66:64). W ostatniej chwili przebudził się i po trzech z rzędu trójkach znów wyraźnie odskoczył Turk Telekomowi. W kluczowych momentach błyszczał Amerykanin Hassan Gravett, który trafił kilka rzutów zza łuku z linii rzutów wolnych.

Śląsk Wrocław nie wypuścił zwycięstwa z rąk

W ostatnich kilku minutach wrocławianie starali się przede wszystkim nie tracić piłki oraz punktów. Dzięki temu zwyciężyli 80:71 i przerwali fatalną serię w Eurocup. Ich najskuteczniejszym zawodnikiem był Jakub Nizioł (25 punktów), który został wybrany graczem meczu. Spośród graczy Śląska na wyróżnienie zasłużyli również Gravett (15 pkt) oraz Danie Gołębiowski (14 pkt).

Po tym spotkaniu Śląsk Wrocław ma bilans 1-8 i awansował na dziewiąte miejsce w tabeli grupy B - wyprzedził Turk Telekom (również bilans 1-8) dzięki wygranej w bezpośrednim spotkaniu. Kolejny mecz w Eurocup rozegra 5 grudnia, wtedy podejmie francuski JL Bourg (bilans 6-2).

Więcej o:
Copyright © Agora SA