Luka Doncić się doigrał. Gwiazdor NBA ukarany za naganne zachowanie

Luka Doncić dostał karę grzywny od komisarzy NBA za sugerowanie w meczu Dallas Mavericks z Golden State Warriors, że sędziowie przyjęli łapówkę.
Zobacz wideo To dlatego Lewandowski nie pojawił się na konferencji

Słoweniec pokazał charakterystyczny gest, którym sugerował, że sędziowie zostali przekupieni. Wyrażał też dezaprobatę po jednej z decyzji sędziów. Zdaniem komisarzy NBA Luka Doncić przekroczył pewne granice.

 

Aryna Sabalenka w Miami Open Sabalenka zapowiada atak na pozycję Świątek. "To mi pomaga"

Doncić ukarany przez NBA

Do całego zajścia doszło 23 marca w końcówce meczu Dallas Mavericks z Golden State Warriors. Czas ostatniej kwarty dobiegał już do końca, a drużyna Doncicia przegrywała trzema punktami. Słoweniec, wbiegając pod kosz, dopadł do piłki i był blisko do zmniejszenia przewagi rywali, lecz jego starania skutecznie udaremnił Draymond Green, blokując rzut spod kosza.

Słoweński koszykarz nie mógł ukryć złości po decyzji sędziów w ostatnich sekundach meczu. Był przekonany, że był faulowany. W przypływie frustracji Doncić pokazał w stronę sędziego gest liczenia pieniędzy, sugerujący, że arbiter przyjął łapówkę.

Mavericks przegrali mecz z Golden State Warriors 125:127, a naganne zachowanie Doncicia nie umknęło uwadze komisarzy, która bardzo szybko zareagowała i po rozpoznaniu sprawy podjęła decyzję niekorzystną dla Słoweńca.

Lider ekipy z Teksasu został ukarany grzywną w wysokości 35 tys. dol. Przysługuje mu prawo do odwołania się od kary.

Robert Lewandowski w meczu Czechy - Polska Lewandowski złapał się za twarz. Ta mina mówi wszystko. Koszmar i katastrofa

W nocy Dallas przegrało kolejne spotkanie. Niespodziewanie uległo Charlotte Hornets 109:117. W tej chwili zajmuje dopiero 11. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej i nie łapie się nawet do fazy play-in.

Więcej o: