Legendy podjęły decyzję. Wiemy, z kim Sochan zagra podczas "Weekendu Gwiazd NBA"

Jeremy Sochan poznał skład drużyny, w której wystąpi podczas Weekendu Gwiazd NBA. Polaka do swojego zespołu wybrał Joakim Noah, były obrońca m.in. Chicago Bulls i New York Knicks. Turniej wschodzących gwiazd ligi z udziałem Sochana już 17 lutego.

Jeremy Sochan został pierwszym Polakiem, który weźmie udział w Weekendzie Gwiazd NBA. Polak z San Antonio Spurs wystąpi w Rising Stars Challenge, czyli turnieju wschodzących gwiazd. - Nie uważam, by nominacja była niespodzianką. To pokazuje, jaką pracę wykonałem ja, moi koledzy z zespołu i trenerzy. To jest tego świadectwo. Ciężko pracowałem, a zaproszenie do takiego wydarzenia to świetne uczucie. Chcę być sobą i dobrze się bawić - powiedział Sochan, komentując powołanie do Jordan Rising Stars.

Zobacz wideo Jeremy Sochan porównany do gwiazdy NBA. "W tym wieku to imponujące"

Wiadomo, do jakiej drużyny Jordan Rising Stars trafił Jeremy Sochan. Poprowadzi go Joakim Noah

W Jordan Rising Stars udział bierze jedenastu debiutantów, dziesięciu drugoroczniaków oraz siedmiu zawodników z zaplecza NBA, czyli G League. W role trenerów w tej edycji wcielili się legendarni koszykarze kojarzeni z gry w NBA - Francuz Joakim Noah, Hiszpan Pau Gasol, Deron Williams i Jason Terry (obaj Stany Zjednoczone). Jeremy Sochan został wybrany przez Noaha w czwartej rundzie draftu z numerem dziesiątym.

Jeremy Sochan jest jedynym zawodnikiem San Antonio Spurs w Jordan Rising Stars. W drużynie Joakima Noaha, poza Polakiem, znaleźli się też Evan Mobley (Cleveland Cavaliers), Josh Giddey, Jalen Williams (obaj Oklahoma City Thunder), Quentin Grimes (New York Knicks), Jabari Smith Jr. (Houston Rockets) oraz Jalen Duren (Detroit Pistons). Warto dodać, że trener Sochana w Weekendzie Gwiazd, czyli Noah, to były zawodnik Chicago Bulls, dwukrotny uczestnik All-Star Game (2014, 2015) oraz najlepszy obrońca NBA w 2014 roku.

Jordan Rising Stars zostanie rozegrany pierwszego dnia Weekendu Gwiazd w Salt Lake City, czyli 17 lutego. Wydarzenie rozpocznie się około godz. 3:00 czasu polskiego w nocy z piątku 10 na sobotę 11 lutego. Łącznie zostaną rozegrane trzy mecze w formacie Final Four - w półfinałach spotkania będą rozgrywane do 40 punktów, a w finale - do 25 punktów. "To historyczna chwila dla polskiego basketu" - pisał Łukasz Cegliński, dziennikarz Sport.pl.

Więcej o: