Jeremy Sochan przechodzi do historii San Antonio Spurs. Kwarta marzeń

17 punktów, dwie zbiórki i pięć asyst - oto bilans Jeremy'ego Sochana w meczu San Antonio Spurs - Washington Wizards. Polak błyszczał w pierwszej kwarcie, dwoił się i troił, co doceniły amerykańskie media, ale nie uchronił swojego zespołu przed porażką 106:127. Było to historyczne zwycięstwo dla zawodników Wesa Unselda Jr.

W minioną niedzielę Jeremy Sochan rozegrał najlepszy mecz w NBA. W spotkaniu San Antonio Spurs z  Phoenix Suns ustanowił nowy rekord, jeśli chodzi o liczbę punktów - 30. Dorzucił do tego osiem zbiórek i pięć asyst. Był trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie. Co więcej, został najmłodszym graczem w historii drużyny Gregga Popovicha, który zdobył 30 punktów w jednym spotkaniu. W kolejnym meczu, w którym San Antonio Spurs podjęli Washington Wizards, Sochan nie ustanowił nowego rekordu, ale mimo to rozegrał solidne spotkanie.

Sochan błyszczał na parkiecie, ale później przygasł. Historyczna wygrana dla Washington Wizards

Polak spędził na parkiecie łącznie 27 minut. W tym czasie zdobył 17 punktów - trafił siedem rzutów z gry, w tym jeden rzut za trzy i wykorzystał dwa rzuty wolne z trzech. Dorzucił do tego dwie zbiórki i pięć asyst. Był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach San Antonio Spurs i czwartym na boisku. Więcej punktów zdobył jedynie jego kolega Keldon Johnson (26) oraz gwiazdy rywali - Deni Avdija (25) oraz Bradley Beal (21).

"Sochan po raz kolejny udowodnił, że jego umiejętności ofensywne są na coraz wyższym poziomie" - czytamy w tekście na portalu poundingtherock.com. Mimo dobrej dyspozycji Polaka, San Antonio Spurs nie udało się przerwać fatalnej passy pięciu porażek z rzędu. Wizard zwyciężyli 127-106.

Początek spotkania był zdecydowanie lepszy w wykonaniu zawodników Popovicia. W pierwszej kwarcie imponował przede wszystkim Sochan. Zdobył aż 15 punktów i przeszedł do historii San Antonio Spurs. Wśród debiutantów więcej punktów w jednej kwarcie zdobył Bryn Forbes (17) w meczu przeciwko Dallas Mavericks w 2017 roku. Ostatecznie gracze Popovicia zakończyli pierwszą kwartę wynikiem 36:30.

Później do głosu doszli goście. Bardzo szybko odrobili straty - drugą kwartę rozpoczęli od prowadzenia 8:0. Spurs próbowali skracać dystans, ale za każdym razem Wizards odpowiadali ze zdwojoną siłą. Ostatecznie druga kwarta zakończyła się wynikiem 33:19 dla gości. Najbardziej wyrównana była trzecia część rywalizacji, ale również wygrana przez Wizards - 35:32. Natomiast czwarta kwarta należała już w całości do rywali Spurs - 29:19. Coraz bardziej bezradny był również sam Sochan, który nie mógł przedrzeć się przez rosłych przeciwników.

To było historyczne zwycięstwo Wizards. Po raz pierwszy od 1999 roku i 22 porażkach z rzędu pokonali Spurs na wyjeździe. Było to nie tylko ich pierwsze zwycięstwo w tym stuleciu, ale również pierwsze w AT&T Center. Co więcej, wtorkowy triumf był szóstą wygraną z rzędu dla Wizards, co jest ich najdłuższą passą w tym sezonie. Z bilansem 24 zwycięstwa - 26 porażek zajmują dziewiąte miejsce w Konferencji Wschodniej.

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Z kolei dla Spurs była to szósta porażka z rzędu i 37 w tym sezonie. Obecnie zajmują 14., a więc przedostatnią lokatę w Konferencji Zachodniej. W kolejnym spotkaniu drużyna Popovicia zmierzy się z Sacramento Kings. Mecz odbędzie się w nocy ze środy na czwartek o godzinie 2:00 czasu polskiego.