Polki wygrały różnicą 86 punktów. Mogły wyżej, ale w drugiej połowie odpuściły

Reprezentacja Polski koszykarek rozbiła na wyjeździe Albanię aż 136:50 w meczu eliminacji do mistrzostw Europy. Polki mogły wygrać jeszcze wyżej, gdyż do przerwy prowadziły aż 80:12, ale w drugiej połowie ściągnęły nieco nogę z gazu.

W pierwszym meczu Polki pokonały Albanię we własnej hali aż 125:19. W niedzielnym rewanżu na wyjeździe wywalczyły równie efektowne zwycięstwo. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, gdyż reprezentantki Albanii są zdecydowanym outsiderem grupy D, w której rywalizują także Turcja i Słowenia.

W hali Dhimitraq Goga Sports Palace w Durres już pierwsza połowa, wygrana przez Polki aż 80:12 zwiastowała kolejny pogrom. Po przerwie aż takiej różnicy już nie było, ale biało-czerwone potrafiły powiększyć swoją przewagę do 86 punktów.

Aż siedem Polek zaliczyło w tym spotkaniu dwucyfrową zdobycz punktową. Najwięcej punktów zdobyły Liliana Banaszak (23 punkty) oraz Kamila Borkowska (20).

Niestety, dwie wygrane nad Albanią to jedyne dotychczasowe zwycięstwa reprezentacji Polski w grupie D eliminacji do mistrzostw Europy. Polki ponadto przegrały na wyjeździe z Turcją 41:52 oraz u siebie ze Słowenią 71:78.

Sochan zszedł z parkietu. Niepokój. 281 punktów w meczu Spurs z LakersSochan zszedł z parkietu. Niepokój. 281 punktów w meczu Spurs z Lakers

Aby utrzymać zajmowane przez siebie obecnie drugie miejsce w grupie, będą musiały wygrać w kolejnuch meczach z Turczynkami i Słowenkami w lutym przyszłego roku.

Albania - Polska 50:136 (6:43, 6:37, 20:24, 18:32)

Polska: Weronika Telenga (15 punktów), Anna Jakubiuk (13), Klaudia Gertchen (9), Julia Drop (8), Agnieszka Skobel (7) – Liliana Banaszak (23 + 11 zbiórek), Kamila Borkowska (20 + 10 zb.), Anna Makurat (17 + 9 asyst, 7 zb.), Julia Piestrzyńska (10), Julia Niemojewska (10), Aleksandra Parzeńska (4).

Najwięcej punktów dla Albanii - Klea Verri (11).