Mateusz Ponitka zagrał dwa pierwsze mecze w nowym klubie. Tak blisko trofeum

Mateusz Ponitka ma za sobą debiut w nowym klubie. Dotarł z Panathinaikosem Ateny do finału Superpucharu Grecji, gdzie doszło do hitowego starcia.

Mateusz Ponitka po świetnym występie na EuroBaskecie, gdzie zanotował trzecie w historii turnieju triple-double (w ćwierćfinale ze Słowenią), miał oferty z kilku klubów Euroligi. O Polaka zabiegały m.in. Virtus Bologna, Bayern Monachium, Baskonia i Anadolu Efes Stambuł. Ostatecznie wybór Ponitki padł na Panathinaikos Ateny, jeden z czołowych zespołów Europy, gdzie zagrał już dwa mecze.

Zwycięski debiut Ponitki

Polski koszykarz zagrał w Superpucharze Grecji, który odbył się w miniony weekend. W sobotę zadebiutował w barwach Panathinaikosu w półfinale z Kolossos Rhodes. Jego drużyna wygrała 72:67. Ponitka był na parkiecie przez 25 minut. W tym czasie zdobył siedem punktów, zanotował dwie zbiórki i miał cztery asysty.

Zagrał w hicie

W niedzielnym finale Superpucharu Grecji Panathinaikos musiał uznać wyższość innego greckiego giganta, Olympiakosu Pireus, przegrywając 52:67. Kluczowa dla przebiegu spotkania była trzecia kwarta, którą rywale wygrali 19:9, dzięki czemu zbudowali bezpieczną przewagę na ostatnią kwartę. Dla Olympiakosu to pierwszy w historii Superpuchar Grecji.

Ponitka zagrał 23 minuty. Zdobył osiem punktów i zanotował trzy zbiórki. W finale nie zanotował asysty.

Następna okazja Ponitki do gry już w najbliższy czwartek. Panathinaikos zagra u siebie w Eurolidze z Realem Madryt.