100:100. 1,6 sekundy do końca. A potem taki rzut, że hala zamilkła [WIDEO]

Inauguracja rozgrywek I Ligi nie mogła być lepsza. W pierwszy meczu MKKS Koszalin wygrał na wyjeździe 103:100 z Turowem Zgorzelec. Najcenniejsze trzy punkty w tym meczu zdobył niespełna dwie sekundy przed końcem Jakub Dłoniak.

W sobotę 24 września rozpoczęły się rozgrywki w koszykarskie I Lidze. Pewne zwycięstwa odniosły GKS Tychy (85:63 z Polonią Warszawa) i Górnik Wałbrzych (89:68 z Decką Pelplin). Pozostałe starcia przyniosły sporo emocji, jednak najwięcej dostarczył rozpoczynający zmagania mecz w Zgorzelcu.

Dłoniak bohaterem na inaugurację I Ligi. Zwycięski rzut w ostatnich sekundach

W inauguracyjnym pojedynku Turów podejmował u siebie MKKS Koszalin. Spotkanie to od samego początku było bardzo wyrównane. W pierwszej kwarcie nieznacznie lepsi byli kaliszanie (26:21), a druga zakończyła się remisem 22:22. Po kolejnej gospodarze byli o krok od remisu i tracili tylko punkt do prowadzących. Emocji nie zabrakło również w ostatniej kwarcie, a na niespełna dwie sekundy przed końcem spotkania na tablicy był remis 100:100.

Dokładnie 1,6 sekundy wystarczyło drużynie z Koszalina, żeby oddać zwycięski rzut. Jakub Dłoniak otrzymał podanie z autu od Mateusza Kaszowskiego i po minięciu rywala oddał rzut za trzy punkty. Piłka trafiła do kosza, a w ekipie przyjezdnych wybuchła euforia. Dłoniak został bohaterem drużyny, a w łącznie zdobył w meczu 13 punktów.

Pewne zwycięstwa drużyn z Tychów i Wałbrzycha pozwoliły im wspiąć się na szczyt ligowej tabeli. Trzecie miejsce zajmuje obecnie SKS Starogard Gdański (79:61 z AZS Politechniką Opolską), a drużyna z Koszalina jest szósta. Do końca pierwszej kolejki pozostały już tylko dwa spotkania, które zostaną rozegrane w niedzielę 25 września. O 18:00 drugi zespół Śląska Wrocław podejmie AZS AGH Kraków. Pół godziny później rozpocznie się pojedynek Miasta Szkła Krosno z drugą drużyną Startu Lublin.

Mateusz Ponitka na okładce greckiego tygodnika sportowegoPonitka już jest gwiazdą w Grecji. Polski koszykarz na okładce jednej z największych gazet