Reprezentacja Polski spisuje się podczas tegorocznego EuroBasketu ponad wszelkie oczekiwania. Polacy wyszli z grupy z trzeciego miejsca, w 1/8 finału pokonali Ukrainę, a w ćwierćfinale wygrali 90:87 z aktualnym jeszcze mistrzem Europy, czyli faworyzowaną Słowenią. Igor Milić i spółka staną dziś przed trudnym zadaniem pokonania kolejnego europejskiego giganta.
Ostatni raz w półfinale mistrzostw Europy Polska zameldowała się w 1971 roku. Co ciekawe zespołem, z którym przegrali wtedy Polacy, były Włochy, a więc ćwierćfinałowy rywal Francuzów, z którymi zagramy dziś o finał. Francja pokonała Italię 93:85, ale mecz zakończył się dopiero w dogrywce. Nasi rywale przegrali w tegorocznym turnieju tylko dwa mecze: z Niemcami i Słowenią.
Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Dziś, podobnie jak w meczu ze Słowenią, to rywale Polaków będą faworytami. Francja to zespół fantastycznie zorganizowany w defensywie. Ich największa gwiazda Ruby Gobert, który na co dzień jest zawodnikiem Minnesota Timberwolves, od początku turnieju posiada średnią 10.9 zbiórki na mecz. Goberta wspiera także inny gwiazdor NBA Evan Fournier, który gra w New York Knicks. Mierzy 201 cm i gra na pozycji rzucającego obrońcy. Więcej o reprezentacji Francji pisali dziennikarze Sport.pl Łukasz Cegliński i Piotr Wesołowicz.
Początek półfinałowej rywalizacji z udziałem Polaków już w piątek 16 września o godzinie 17:15. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi TVP1 oraz TVP Sport. To znakomita wiadomość dla kibiców, bo do tej pory wszystkie mecze Polaków pokazywane były jedynie w TVP Sport, co pokazuje skalę sukcesu i ogromne zainteresowanie polskimi koszykarzami. W internecie mecz będzie możliwy do zobaczenia za pośrednictwem strony sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.