Jest decyzja San Antonio Spurs w sprawie Jeremy'ego Sochana

San Antonio Spurs zdecydowali, że Jeremy Sochan nie zagra w rozgrywkach Ligi Letniej. Klub nie chce ryzykować potencjalnej kontuzji po powrocie Polaka po zakażeniu koronawirusem. - Lato nie kończy się na Lidze Letniej - stwierdził Mitch Johnson, asystent Gregga Popovicha.

Jeremy Sochan został wybrany z dziewiątym numerem draftu przez San Antonio Spurs i od nowego sezonu będzie reprezentował barwy klubu z Teksasu. Sochan jest tym samym czwartym Polakiem w tych rozgrywkach, po Cezarym Trybańskim, Marcinie Gortacie oraz Macieju Lampe. - Kiedy trafia się do NBA, i to jeszcze z tak wysokim numerem draftu, życie się zmienia. Będzie wiele pokus, koledzy będą chcieli korzystać z jego popularności i będzie zapraszany na różnego rodzaju imprezy - mówił Trybański w rozmowie z "Super Expressem", ostrzegając 19-latka.

Zobacz wideo Gortat znowu na parkiecie. Gwiazdy zagrały w szczytnym celu

Jeremy Sochan nie zagra w Lidze Letniej. Klub nie chce ryzykować kontuzji

Fani z Polski cieszyli się, że zobaczą Polaka w akcji już podczas Summer League w Las Vegas, ale San Antonio Spurs poinformowali, że Jeremy Sochan nie weźmie udziału w Lidze Letniej. Reprezentant Polski otrzymał pozytywny wynik na koronawirusa i nie mógł wziąć udziału w przygotowaniach do turnieju, bo przebywał w kwarantannie. Sochan jest w Las Vegas, ale klub nie zamierza ryzykować kontuzją. - Lato nie kończy się na Lidze Letniej - stwierdził Mitch Johnson, który prowadzi San Antonio Spurs w rozgrywkach.

San Antonio Spurs zmierzą się w rozgrywkach Ligi Letniej z Cleveland Cavaliers (8 lipca), Golden State Warriors (10 lipca), Houston Rockets (11 lipca) oraz Atlantą Hawks (14 lipca). Poza Sochanem w kadrze San Antonio Spurs zabraknie Joe Wieskampa, który na ostatnim treningu skręcił kostkę. 

W Lidze Letniej występują głównie młodzi zawodnicy, którzy zostali wybrani z wysokimi numerami w drafcie, walczą o kontrakty lub w ostatnim czasie pełnili rolę rezerwowych.

Summer League będzie rozgrywana w dniach 7-17 lipca w Las Vegas, udział weźmie 30 zespołów, które rozegrają między sobą 75 spotkań. Dwie najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej wystąpią w Meczu Mistrzowskim, a pozostałe powalczą o kolejne pozycje w rozgrywkach. W zeszłym roku Spurs przegrali swoje mecze z Chicago Bulls (89:92) i Minessotą Timberwolves (89:91).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.