Pech Jeremiego Sochana. Polak może nie zagrać w lidze letniej NBA

Jeremy Sochan nie weźmie udziału w początkowych przygotowaniach San Antonio Spurs do nowego sezonu. Reprezentant Polski otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa, a jego występ w Lidze Letniej NBA stoi pod znakiem zapytania - informuje "San Antonio Express".

Jeremy Sochan został wybrany z dziewiątym numerem draftu przez San Antonio Spurs i będzie grał w NBA z numerem 10. "Pięciokrotni mistrzowie z trenerską legendą na ławce, klub, w którym zawsze ceniono wartościowych graczy spoza Ameryki - tak można opisać San Antonio Spurs, drużynę, do której trafił Jeremy Sochan. Trafił do klubu wręcz idealnego, bo przecież już przed draftem mówiło się, że Sochan nie mógłby wymarzyć sobie lepszego miejsca do gry niż San Antonio w południowym Teksasie" - pisze Piotr Wesołowicz, dziennikarz Sport.pl.

Zobacz wideo Jeśli pamiętacie "Kosmiczny mecz", to mieliście świetne dzieciństwo [Studio Biznes]

Jeremy Sochan zakażony koronawirusem. Przegapi przygotowania do Ligi Letniej NBA

Jeff McDonald z "San Antonio Express" informuje, że Jeremy Sochan otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i został odseparowany od reszty zespołu San Antonio Spurs. To oznacza, że reprezentant Polski został objęty protokołem zdrowotnym i nie weźmie udziału w obozie przygotowawczym przed NBA Summer League. Jeśli jednak Sochan uzyskałby teraz dwa negatywne wyniki testów, to ostatecznie nie wyląduje na kwarantannie. Gdyby jednak wynik dalej byłby pozytywne, to Sochan będzie musiał być na kwarantannie minimum 6 dni. Tak krótki okres stosuje się, gdy nie ma objawów i chory jest zaszczepiony.

"Początek kariery Jeremy'ego Sochana w NBA jest niefortunny" - pisze "San Antonio Express". Mimo zakażenia koronawirusem Spurs nie wycofali Jeremy'ego Sochana z Ligi Letniej. Zespół prowadzony przez Gregga Popovicha zagra na początku ligi z Cleveland Cavaliers (8 lipca), Golden State Warriors (10 lipca) i Houston Rockets (11 lipca). W zeszłym roku Spurs przegrali swoje mecze z Chicago Bulls (89:92) i Minessotą Timberwolves (89:91). Obóz San Antonio Spurs rozpoczyna się w środę 29 czerwca.

Liga Letnia będzie rozgrywana w dniach 7-17 lipca w Las Vegas, udział weźmie 30 zespołów, które rozegrają między sobą 75 spotkań. Dwie najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej wystąpią w Meczu Mistrzowskim, a pozostałe powalczą o kolejne pozycje w rozgrywkach. 

Więcej o: