Fenomenalny występ LeBrona Jamesa. 56 punktów i Warriors pokonani

Los Angeles Lakers pokonali Golden State Warriors 124:116 w niedzielnym spotkaniu na szczycie NBA. Fenomenalny mecz rozegrał LeBron James, który rzucił 56 punktów i to właśnie głównie dzięki niemu gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

LeBron James to od kilku lat zdecydowanie największa gwiazda NBA. 37-latek pokazał już nie raz, że potrafi w pojedynkę odmienić losy meczu i pociągnąć za sobą kolegów z drużyny. Tak właśnie było w niedzielnym spotkaniu na szczycie NBA, w którym Los Angeles Lakers podejmowali na własnym parkiecie Golden State Warriors.

Wielki wyczyn LeBrona Jamesa przeciwko Warriors. Lepszy był tylko Kobe Bryant

Był to mecz drużyn, które mają prawdziwie gwiazdorskie składy, ale na podstawie dotychczasowych wyników wydawało się, że faworytem będzie drużyna z San Francisco. Tym razem jednak LeBron James przyćmił największą gwiazdę Warriors - Stephena Curry'ego

Lakers od samego początku mieli spore problemy z drużyną gości i po nieznacznym zwycięstwie w pierwszej kwarcie, w drugiej ponieśli klęskę i przegrali różnicą aż 12 punktów. Wtedy jednak do akcji wkroczył James, który postanowił wziąć na swoje barki ciężar tego spotkania. Ostatecznie mu się to udało, ponieważ gospodarze triumfowali 124:116.

- Poniosła nas energia rozpaczy. Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. To wiele znaczy dla naszych kibiców, którzy na to zasługują, a my ostatnio nie graliśmy dobrze - powiedział po meczu LeBron James, który został bohaterem. Amerykanin rzucił w sumie aż 56 punktów. Jego średnia w tym sezonie wynosi aż 29,4 i nie była tak wysoka od sezonu... 2007/20008. Był to już 11 mecz w karierze, w którym James rzucił ponad 50 punktów.

James ma już 37 lat i w jego wieku lepsze wyniki potrafił osiągnąć tylko Kobe Bryant. Zmarłemu tragicznie w 2020 roku zawodnikowi udało się rzucić aż 60 punktów w swoim pożegnalnym meczu z Utah Jazz w 2016 roku. On także miał wtedy 37 lat, ale z uwagi na wyjątkowość spotkania rywale nie utrudniali mu za bardzo gry