Gregg Popovich kończy pracę z reprezentacją USA. Znany jego następca

Gregg Popovich nie będzie już prowadzić koszykarskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Jego następcą zostanie Steve Kerr, obecny szkoleniowiec Golden State Warriors - informuje ESPN.

Mimo że reprezentacja USA nie zachwycała przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio, to i tak ostatecznie sięgnęła po złoty medal. Amerykanie w finale pokonali Francuzów (87:82). Po zakończeniu zmagań Gregg Popovich uznał, że jego zadanie w reprezentacji zostało wykonane i może opuścić stanowisko szkoleniowca. Nowym dyrektorem zarządzającym kadry został Grant Hill i jego pierwszym zadaniem jest wybranie następcy 72-latka.

Zobacz wideo Milicić zastąpił Taylora. "Spodziewam się odmłodzenia kadry"

ESPN: Steve Kerr następcą Gregga Popovicha w reprezentacji USA

Adrian Wojnarowski z ESPN poinformował, że Steve Kerr zostanie następcą Gregga Popovicha w roli selekcjonera Stanów Zjednoczonych. Obecny szkoleniowiec Golden State Warriors ma odpowiadać za wyniki reprezentacji podczas mistrzostw świata w 2023 roku oraz podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu rok później. W sztabie Kerra znajdzie się Monty Williams (trener Phoenix Suns), Erik Spoelstra (Miami Heat) oraz Mark Few (Gonzaga).

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Steve Kerr znalazł się w sztabie Gregga Popovicha w trakcie minionych igrzysk olimpijskich w Tokio, natomiast Monty Williams był asystentem Mike'a Krzyzewskiego w 2016 roku. Wcześniej media podawały, że poza Kerrem federacja rozważała m.in Nate'a McMillana (Atlanta Hawks), Monty'ego Williamsa (Phoenix Suns), Jasona Kidda czy Chauncey'a Billupsa. Wybór miał pierwotnie być dokonany przed rozpoczęciem nowego sezonu NBA (19 października).

Steve Kerr zdobył trzy mistrzostwa NBA z Golden State Warriors, odpowiednio w 2015, 2017 oraz 2018 roku. Kerr w roli zawodnika zdobył aż pięć pierścieni mistrzowskich - trzy podczas gry dla Chicago Bulls (1996, 1997, 1998) oraz dwa w barwach San Antonio Spurs (1999, 2003).

Więcej o:
Copyright © Agora SA