Przebłysk geniuszu. To zagranie z polskiej ligi rozbiło bank [WIDEO]

Niecodziennym sprytem popisał się w meczu koszykarskiej Tauron Basket Ligi rozgrywający PGE Spójni Stargard Erick Neal. Amerykanin zdobył punkty, po tym jak odbił piłkę z autu o plecy rywala! Spryt Neala nie pomógł jednak jego drużynie wygrać. Spójnia przegrała na wyjeździe z mistrzem Polski Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski 82:91.

W meczu Stali ze Spójnią zdecydowanym faworytem byli gospodarze z Ostrowa Wielkopolskiego. Mistrzowie Polski, prowadzeni przez nowego selekcjonera reprezentacji Polski Igora Milicicia, ponownie są jednym z faworytów rozgrywek, podczas gdy Spójnia jest typowym ligowym średniakiem i sam awans do playoffów będzie jej sukcesem.

Wielki spryt Neala nie pomógł Spójni. Ósme zwycięstwo Stali

Stal przez długi czas nie potrafiła odskoczyć niżej notowanemu rywalowi, ale koniec końców zwyciężyła pewnie 91:82. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był James Palmer z drużyny gospodarzy, który zdobył 19 punktów.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl!

Największa uwagę kibiców i obserwatorów zwróciła jednak akcja zawodnika ze Stargardu - amerykańskiego rozgrywającego Erica Neala. W połowie drugiej kwarty Amerykanin rozpoczynał grę spod kosza, gdy do końca akcji jego drużynie pozostawało zaledwie 2,5 sekundy. 26-latek skorzystał jednak na nieuwadze jednego z odwróconych do niego tyłem rywali, odbił piłkę od jego pleców i po chwili umieścił piłkę w koszu przeciwnika, zdobywając dwa punkty.

Dla mistrzów Polski, Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski, było to ósme zwycięstwo w tym sezonie. W tabeli Tauron Basket Ligi prowadzą Twarde Pierniki Toruń z bilansem 9 zwycięstw i 2 porażek. PGE Spójnia Stargard (5-6) jest dziesiąta.