Taurean Green prosto z PLK trafił do Chicago Bulls. "Koniec piekielnej przygody"

Taurean Green, rozgrywający Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski oficjalnie poinformował, że kończy karierę i przenosi się do... Chicago Bulls!

Taurean Green to dwukrotny mistrz NCAA z Florida Gators (2006 i 2007 rok). Świetna gra na uczelni sprawiła, że zainteresowały się nim kluby NBA. Rozegrał siedemnaście spotkań w najsilniejszej lidze świata dla Portland Trail Blazers i Denver Nuggets. Występował też w G League, a później przeniósł się do Europy. Grał też w największych ligach Starego Kontynentu - był zawodnikiem m.in. CAI Saragossa, Herbalife Gran Canaria, AEK Ateny, Tofas Bursa, ASVEL Lyon, Sidigas Avellino, Bnei Herzliya.

Zobacz wideo Milicić zastąpił Taylora. "Spodziewam się odmłodzenia kadry"

Michael JordanMichael Jordan zasiadł za stołem i ogłosił decyzję. Wszyscy zaczęli płakać

"To była piekielna jazda"

Taurean Green w lipcu ubiegłego roku został zawodnikiem Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski. Ten niespełna 35-letni rozgrywający w ubiegłym sezonie zdobywał w rozgrywkach PLK średnio 9,3 punktu i miał 6,3 asyst. Zdobył złoty medal. Z gry miał skuteczność 34 proc. Zawodnika zabrakło jednak w fazie play-off, bo trener Igor Milicić musiał zrezygnować z jednego obcokrajowca.

Teraz Taurean Green na swoim profilu na instagramie ogłosił, że kończy karierę.

- Przez ostatnie czternaście lat to była piekielna jazda! Mam historie o mojej karierze, ale nie martwcie się, pewnego dnia ujawnię to wszystko w mojej książce. Chcę tylko wykrzyczeć wszystkim moim kolegom z drużyny i trenerom, że mój sukces też jest wasz. Jestem wam wdzięczny - napisał Taurean Green.

 

Green zdradził również, że będzie pracował w sztabie trenerskim legendarnego klubu NBA - Chicago Bulls. Zostanie koordynatorem ds. rozwoju zawodników.

Marcin GortatMarcin Gortat wrócił na parkiet. "Czułem się jak młody bóg"

- Jestem podekscytowany możliwością uczenia się i pracy u boku najlepszego trenera, dla którego kiedykolwiek grałem, a także naszej utalentowanej i doświadczonej kadry - dodał Green.

Więcej o: