Wielka gratka dla fanów koszykówki 3x3. Można zagrać z polskimi medalistami ME

Szykuje się wielka gratka dla fanów koszykówki! Świeżo upieczeni medaliści mistrzostw Europy z Paryża razem z SK Store zapraszają do Gdańska na wyjątkowy SK 3x3 Basket Camp.

Mecz o brązowy medal ME zaczął się od bardzo wyrównanej gry Polaki i Rosji. Po trzech minutach było 5:3 dla Rosji i w tym momencie trener Polaków wziął czas, by na nowo ułożyć naszą grę. Po niej jednak niewiele się zmieniło i dalej ton rywalizacji nadawali Rosjanie. Na 6:24 min. przed końcem Przemysław Zamojski trafił za dwa punkty, a dodatkowo był faulowany. Dołożył jeszcze jeden punkt i Polska doprowadziła do remisu po 7. Potem przez kilka minut gra była bardzo wyrównana. Niestety, w pewnym momencie Rosja odskoczyła nam na 15:11.

Na cztery minut przed końcem było widać, jak bardzo zmęczeni są Polacy i przerwa telewizyjna była dla nich znakomitą okazją na złapanie chwili oddechu. Rosjanie cały czas utrzymywali jednak cztery punkty przewagi.

W ostatnich 90 sekundach Polacy zagrali jednak kilka świetnych akcji i doprowadzili do wyniku 18:17. Ostatnie sekundy były już pionujące. Najpierw doprowadziliśmy do remisu, a w ostatniej sekundzie, równo z syreną Zamojski trafił i Polska pierwszy raz w historii sięgnęła po medal mistrzostw Europy.

Koszykarze z kadry 3x3 zapraszają na camp!

Nie tak dawno temu, cała Polska żyła występami naszego reprezentacyjnego trio trzymając za nich mocno kciuki. Tym razem, Przemysław Zamojski, Szymon Rduch i Paweł Pawłowski - nasi brązowi medaliści mistrzostw Europy i mistrzostw Świata oraz Olimpijczycy z Tokio, pod batutą trenera kadry narodowej Piotra Renkiela, zapraszają na pierwszy w historii camp koszykówki 3x3.

Już w najbliższą sobotę, Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej stanie się centrum badań i rozwoju polskiej koszykówki 3x3. Brązowi medaliści ostatnich mistrzostw świata i Europy oraz autorski program ćwiczeń trenera Renkiela czekają na wszystkich adeptów koszykówki (od 10. do 15. roku życia), którzy chcą doskonalić swoje umiejętności w tej jednej z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportu na świecie.

Warto się postarać, bo na najbardziej wyróżniających się uczestników campu, oprócz certyfikatów i pakietów startowych, czekają atrakcyjne nagrody.

Rejestracja uczestników pod adresem mailowym: skcamp@sklepkoszykarza.pl