Hitowy transfer w NBA! Potężne wzmocnienie LA Lakers

Los Angeles Lakers wzmacniają się przed kolejnym sezonem, aby nie powtórzyć słabego wyniku z tego poprzedniego. Właśnie dokonali wymiany z Washington Wizards, na mocy której dołączy do nich Russell Westbrook!

Los Angeles Lakers chcą jak najszybciej zapomnieć o minionym sezonie. Drużyna z Kalifornii broniła w nim tytułu, który zdobyła w 2020 roku i była jednym ze zdecydowanych faworytów do końcowego triumfu. Lakers odpadli jednak już w pierwszej rundzie play-off z późniejszymi finalistami Phoenix Suns przegrywając serię 2:4. 

Zobacz wideo Przyszłość kadry 3x3 pod znakiem zapytania. "Wyczerpał się pomysł na zespół"

Los Angeles Lakers chcą odzyskać mistrzostwo. Hitowa wymiana z Wizards!

W przyszłym sezonie NBA Los Angeles Lakers będą chcieli więc zmazać plamę z tego poprzedniego i poważnie włączyć się do walki o mistrzostwo. W tym celu rozpoczęli już ofensywę transferową. Jak poinformował dziennikarz "The Athletic" Shams Charania dojdzie do wymiany pomiędzy Lakers a Washington Wizards, na mocy której do Los Angeles przeniesie się Russell Westbrook. 

Wizards wzmocnią natomiast Kyle Kuzma, Montrezl Harrell oraz Kentavious Caldwell-Pope. Wizards otrzymali też od Lakers wybór w drafcie, który oddali Indianie Pacers w zamian za Aarona Holidaya i 31. numer draftu, z którym wybrany został Isaiah Todd. Lakers natomiast dostali jeszcze od Wizards drugorundowe wybory w draftach 2024 i 2028. 

Russell Westbrook to zdecydowanie jeden z najlepszych obwodowych w NBA. Przyszły sezon będzie dla niego 14. na parkietach NBA i pierwszym z realnymi szansami na mistrzostwo. W poprzednim sezonie notował średnio na mecz 22,2 punktu, 11,5 zbiórki oraz najwięcej w całej lidze NBA 11,7 asysty. Za grę w Lakers w przyszłym sezonie zarobi 44,2 miliona dolarów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.