Polska już w półfinale! Pierwsze rozstrzygnięcia. Tak wygląda sytuacja w walce o igrzyska

Koszykarska reprezentacja Polski jest już pewna gry w półfinale kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Tokio! Wszystko za sprawą wysokiej wygranej Słoweńców. Mistrzowie Europy pokonali Angolę 118:68.

Faworyt polskiej grupy nie zawiódł i pewnie pokonał Angolę. Reprezentacja Słowenii rozgromiła w Kownie swojego przeciwnika. A to sprawia, że Polska jest już pewna awansu do półfinału turnieju dającego awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. W grupie B2 do rozegrania pozostało jeszcze jedno spotkanie, w którym Słowenia zmierzy się z Polską i będzie to mecz o 1. miejsce.

Luka Doncić błyszczy na parkietach w reprezentacji Słowenii. Wysokie zwycięstwo i walka z Polakami

Mistrzowie Europy z 2017 roku bardzo szybko wypracowali sobie wysoką przewagę, wygrywając pierwszą kwartę aż 33:9. Koszykarze Angoli dopiero w drugiej części spotkania zaczęli odrabiać straty, jednak to nie wystarczyło, aby przełamać Słoweńców. Pierwsze połowa meczu zakończyła się wynikiem 64:30. Podobnie przebiegały pozostałe dwie kwarty, w których dominowali faworyci. W trzeciej Słoweńcy wygrali 26:14, a końcową kwartę zakończyli z czterema punktami przewagi (28:24).

W sumie ośmiu zawodników reprezentacji Słowenii rzuciło co najmniej 10 punktów. Najlepszy na parkiecie był Luka Doncić. Koszykarz zdobył 13 punktów, dziewięć asyst, sześć zbiórek i pięć przechwytów. Więcej punktów (16) wśród Słoweńców od zawodnika z NBA zdobył tylko Zoran Dragic.

Wygrana Słowenii zapewniła reprezentacji Polski awans do półfinału kwalifikacji. Przed koszykarzami Mike'a Taylora jeszcze jedno spotkanie grupowe, jednak ono jedynie ułoży tabelę grupy B2. Polscy koszykarzy rozpoczęli zmagania w kwalifikacjach olimpijskich od pewnego zwycięstwa. We wtorek pokonali Angolę aż 83:64. Ostatnie spotkanie w grupie między Polską a Słowenią odbędzie się w czwartek 1 lipca o godz. 15:30.