Znamy finalistów Energa Basket Ligi. Stal Ostrów Wielkopolski pokonał Legię Warszawa

Stal Ostrów Wielkopolski wygrał w sobotę 17 kwietnia z Legią Warszawa 95:87 i awansował do finału play-offów Energa Basket Ligi. Jej rywalem w walce o mistrzostwo Polski będzie Enea Zastal BC Zielona Góra.

Wszystkie mecze play-offów Energa Basket Ligi od półfinału są rozgrywane w Hali Ostrów w Ostrowie Wielkopolskim. Owa hala pełni rolę turniejowej bańki, która ma dać większe bezpieczeństwo drużynom w dobie pandemii. W piątek 16 kwietnia do finału play-offów awansowała Enea Zastal BC Zielona Góra, która pokonała Śląsk Wrocław 80:75. Najlepszym zawodnikiem meczu uznano Rolandsa Freimanisa, zdobywcę 24 punktów.

Pierwsza połowa dla Stali, druga dla Legii Warszawa. Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego drugim finalistą

Pierwsza połowa spotkania była w pełni kontrolowana przez Stal, która grała bardzo dobrze w defensywie i stale powiększała przewagę nad przeciwnikiem. Po 10 minutach Stal Ostrów Wielkopolski prowadził z Legią 37:12, a w drugiej kwarcie zespół z Warszawy był w stanie zbliżyć się do rywala na 16 punktów. Pierwsza połowa ostatecznie skończyła się wynikiem 55:35 dla miejscowej drużyny.

Dyspozycja zawodników Legii Warszawa w drugiej połowie uległa znacznej poprawie. Dzięki trójkom ze strony Jamela Morrisa przewaga Stali stopniała do piętnastu punktów, a po 30 minutach na tablicy widniał wynik 72:62. Legia pozostawała w grze i zmniejszała straty, natomiast sukcesywnie przewagę odbudowywał Trey Kell. Finalnie mecz zakończył się wygraną Stali 95:87 (w serii 3:0) i jej awansem do finału play-offów Energa Basket Ligi. Zawodnikiem spotkania uznano Amerykanina Treya Kella, który zdobył 33 punkty, zanotował sześć zbiórek i zaliczył trzy asysty. Z kolei najskuteczniejszym koszykarzem po stronie Legii Warszawa był Jamel Morris – zdobył 28 punktów.

Rywalizacja Enea Zastalu BC Zielona Góra ze Stalą Ostrów Wielkopolski rozpocznie się 28 kwietnia i będzie się ona toczyła do czterech wygranych spotkań. O trzecie miejsce w play-offach tego samego dnia rywalizację zacznie Śląsk Wrocław z Legią Warszawa – może się ona zakończyć po dwóch meczach, ale w przypadku stanu 1:1 zostanie rozegrany trzeci mecz.