"David, coś Ty zrobił?!". Akcja rodem z NBA w Polsce! [WIDEO]

Enea Zastal BC Zielona Góra wygrała 87:76 ze Śląskiem Wrocław w drugim meczu półfinałowym w play-offach Energa Basket Ligi. Ozdobą meczu był piękny wsad Davida Brembly'ego (Zielona Góra).

W play-offach Energi Basket Ligi rywalizacja na etapie 1/2 finału toczy się do trzech wygranych meczów. Faza zasadnicza miała pierwotnie zakończyć się 21 marca, natomiast ze względu koronawirusa,  finisz tej części rozgrywek został przesunięty na 28 marca. Faza play-off rozpoczęła się 30 marca, a od fazy półfinałów spotkania odbywają się w bańce w Arenie Ostrów w Ostrowie Wielkopolskim. Maksymalnie potrwa ona do 7 maja. Finał jest rozgrywany do czterech wygranych meczów, a w spotkaniu o trzecie miejsce, w przypadku stanu rywalizacji 1:1, jest rozgrywany trzeci mecz.

Zobacz wideo Jeśli pamiętacie "Kosmiczny mecz", to mieliście świetne dzieciństwo [Studio Biznes]

Świetny wsad Davida Brembly’ego w meczu ze Śląskiem Wrocław. "David fruwa!"

Enea Zastal BC Zielona Góra jest o krok od awansu do finału play-offów Energi Basket Ligi. Zespół prowadzony przez Żana Tabaka pokonał w drugim meczu Śląsk Wrocław 87:76. – Wyszliśmy dziś na parkiet z innym nastawieniem i inną intensywnością, to było dla nas kluczowe. Jak nie trafialiśmy, to mimo tego kontrolowaliśmy rytm spotkania. Zatrzymaliśmy naszego rywala na 76 punktach oraz mieliśmy wysoką skuteczność w rzutach za trzy – mówił trener drużyny z Zielonej Góry.

Najwięcej punktów w wygranym przez Energę Zastal BC Zielona Góra spotkaniu zdobył Amerykanin Kris Richard (22). Kibice zapamiętają jednak występ Niemca Davida Brembly’ego, który zakończył spotkanie z 14 punktami, czteroma zbiórkami i dwoma przechwytami. Do tego skrzydłowy trzykrotnie celnie rzucił do kosza za trzy punkty.

Ozdobą spotkania w jego wykonaniu był wsad wykonany w czwartej kwarcie spotkania na niemal 9,5 minuty przed jego zakończeniem. David Brembly otrzymał piłkę od kolegi na swojej połowie i ruszył w stronę kosza rywali. Niemiec uciekł obrońcy i zakończył rajd wsadem na Aleksandrem Dziewą. - Brembly teraz przyspieszył... ale akcja! Zamierzył się gdzieś tam Aleksander Dziewa na niego, nic z tego! David fruwa – powiedział podczas transmisji komentator Adam Romański.

W piątek 16 kwietnia Enea Zastal BC Zielona Góra zmierzy się ze Śląskiem Wrocław po raz trzeci i stanie przed szansą awansu do finału play-offów. W drugiej parze Stal Ostrów Wielkopolski pokonał Legię Warszawa 85:80 i w czwartek 15 kwietnia zagra drugi mecz w tej części fazy play-off.