Michael Jordan zainwestował miliony dolarów. "To motywuje mnie do dalszego działania"

Novant Health Michael Jordan Family Medical Clinic - tak nazywa się druga klinika współfinansowana przez Michaela Jordana. Legendarny koszykarz chce pomagać osobom ubogim oraz nieposiadającym ubezpieczenia zdrowotnego.

Nowa klinika powstała w mieście Charlotte. Placówka wyposażona została w 12 gabinetów do badań pacjentów, salę do badań RTG oraz przestrzeń do fizjoterapii. Pierwsze miejsce, które także zostało dofinansowane przez Michaela Jordana utworzono w październiku zeszłego roku i zapewniło leczenie blisko 3,5 tys. pacjentów. 

Zobacz wideo NBA. "Nawet w Dineylandzie nie można zamknąć zawodników na pół roku"
W roku niewiadomych, nasza misja poprawy zdrowia społeczeństwa pozostaje niezmienna. Przetestowaliśmy ponad 13,500 osób na #COVID19 w Klinice Medycznej Novant Health Michael Jordan Family i z dumą informujemy o otwarciu drugiej kliniki w północnym Charlotte

- napisano w mediach społecznościowych. 

Michael Jordan otwiera drugą klinikę. Legenda chce wspomóc najbardziej potrzebujących

Michael Jordan w utworzenie obu klinik w Północnej Karolinie miał zainwestować 7 mln dolarów. - Rok temu staliśmy tam i otworzyliśmy pierwszą klinikę. To było dla mnie naprawdę ważne przeżycie, zastanawiałem się ile to znaczy dla mojej rodziny. Chciałem zobaczyć, jak to urośnie w ciągu tego roku. To bardzo satysfakcjonujące i motywuje mnie do dalszego działania - powiedział w trakcie wideokonferencji Michael Jordan

- Mierzyliśmy się z trudnymi wyzwaniami, jakie rzucił nam rok 2020. Mam nadzieję, że 2021 będzie zdecydowanie lepszy - dodała legenda NBA. W trakcie konferencji Michael Jordan stwierdził również, że mimo trudności, z jakimi spotkał się świat, widzi pojednanie oraz wspólnotę, która może zagwarantować dużo lepszą pracę i pomoc w przyszłości. 

Aktualnie Michael Jordan jest także właścicielem grającego w NBA klubu Charlotte Hornets. Kilka tygodniu temu sześciokrotny zdobywca tytułu mistrzowskiego poinformował, że swoje środki zainwestuje także w zespół występujący na wyścigach NASCAR.

Więcej o: