Nie żyje Cliff Robinson, były uczestnik NBA All-Star Game. Miał 53 lata

W sobotę zmarł Cliff Robinson, były uczestnik NBA All-Star Game. Informację potwierdził na Twitterze UConn Huskies, klub akademicki, w którym w przeszłości występował. Miał 53 lata.

Robinson, w trakcie swojej karierze, słynął ze swojej charakterystycznej opaski na głowę, w której zawsze występował na parkietach NBA. Grał w niej przez 18 sezonów, w barwach Portland Trail Blazers, Phoenix Suns, Detroit Pistons, Golden State Warriors i New Jersey Nets. W 1994 roku znalazł się w NBA All-Star Game.

Zobacz wideo NBA. "Nawet w Dineylandzie nie można zamknąć zawodników na pół roku"

W sobotę klub akademicki Uconn Huskies, którego był wychowankiem poinformował, że Cliff Robinson zmarł w wieku 53 lat. Nie są znany przyczyny jego śmierci. - Rodzina Uconn Basketball opłakuje stratę legendarnego gracza, Clifforda Robinsona. Nasze myśli i modlitwy są w tym trudnym czasie z rodziną Cliffa - napisał klub na Twitterze.

W karierze dwukrotnie wystąpił także w finałach NBA, gdy w barwach Portland Trail Blazers przegrał w 1990 r. z Detroit Pistons, a dwa lata później z Chicago Bulls. Łącznie w swojej karierze wystąpił w 1380 meczach, w których zdobywał średnio 14,2 punktu na mecz, a także notował 4,6 zbiórki, 1,05 przechwytu i 1,03 bloku.

Przeczytaj także: