Żona Kobego Bryanta otrzyma fortunę. Wszystko zaczęło się od 5 mln dolarów

Żona Kobego Bryanta otrzyma 200 mln dolarów z udziału przypadającego jej zmarłemu mężowi w firmie produkującej napój izotoniczny. - Firma nie byłaby w tym miejscu, w którym jest, gdyby Kobe nie wierzył w ten projekt - mówi jeden z jej współzałożycieli.

Wdowa po Bryancie otrzyma wielkie pieniądze z udziału w firmie

Po zakończeniu kariery Kobe Bryant inwestował swoje pieniądze w różne działalności. Wielkim sukcesem była inwestycja w napój izotoniczny Body Armor. W 2016 roku legendarny koszykarz kupił za 5 mln dolarów 10 proc. udziałów w firmie produkującej napój. Po kilku latach udział Bryanta wart był już 200 mln dolarów. Dwa lata temu udziały w firmie zakupiła Coca Cola. Wartość tej transakcji wyniosła 2 miliardy dolarów. Po śmierci Bryanta przypadający mu udział trafi do jego żony Vanessy Bryant. Tym samym otrzyma ona 200 mln dolarów. 

Zobacz wideo Nowy trener Arki: Ludzie szukają drugiego dna w mojej nominacji

W styczniu Kobe Bryant i jego córka Gianna zginęli w wypadku helikoptera w Południowej Kalifornii. Po jego śmierci Mike Repole, jeden z założycieli Body Armor, powiedział: - Straciłem brata, a Body Armor stracił ojca założyciela. Firma nie byłaby w tym miejscu, w którym jest, gdyby Kobe nie wierzył w ten projekt. 

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .


 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.