Sport.pl

Patrick Ewing zakażony koronawirusem! Wydał specjalne oświadczenie

Patrick Ewing, legendarny zawodnik NBA, obecnie trener zespołu uniwersyteckiego Georgetown, jest zarażony koronawirusem. - To poważny wirus, nie można go lekceważyć - napisał 57-latek w oświadczeniu cytowanym przez espn.com.

Patrick Ewing zaraził się koronawirusem. 57-latek przebywa w szpitalu w Waszyngtonie, gdzie przez najbliższe dni będzie znajdował się w izolatce. - Chcę podzielić się informacją, że mój test na COVID-19 dał pozytywny wynik. Wirus ten jest poważny, nie można go lekceważyć - powiedział Ewing w komunikacie cytowanym przez espn.com. 

- Chcę zachęcić wszystkich do zachowania bezpieczeństwa, dbania o siebie i swoich bliskich. Teraz bardziej niż kiedykolwiek chcę też podziękować pracownikom służby zdrowia i wszystkim znajdującym się na pierwszej linii frontu. Nic mi nie będzie, przetrwamy to - dodał.

Zobacz wideo Adam Waczyński o sytuacji w Hiszpanii: Wszystko jest zakazane. Na autostradę trzeba specjalnego pozwolenia

Ewing występował w NBA przez 17 lat. 15 sezonów rozegrał w barwach New York Knicks, w których święcił największe sukcesy. Po jednym sezonie Ewing spędził także w Oklahoma City Thunder i Orlando Magic, gdzie zakończył karierę.

Obecnie Ewing jest trenerem zespołu uniwersyteckiego Georgetown, w którym sam stawiał pierwsze koszykarskie kroki. Zresztą nie tylko on, bo tam wychowywali się także zawodnicy tacy jak Allen Iverson, Alonzo Mourning czy Dikembe Mutombo.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (9)
Patrick Ewing zakażony koronawirusem! Wydał specjalne oświadczenie
Zaloguj się
 • rafikman

  Oceniono 11 razy 3

  Pamiętam go doskonale - w tamtych latach jedynym centrem na świecie który mógł się z nim równać był Kordian Korytek ze Stali Bobrek Bytom.

 • elvisek101

  Oceniono 2 razy 2

  Sam Patryk powiedział, że test dał wynik pozytywny, pewnie jest tylko nosicielem,a nie zarażonym, w końcu kazdy z nas ma raka tylko na niego nie choruje, a tutaj zmienia się rzeczywistośc, żeby zastraszyć społeczenstwo.

 • jaffar84

  Oceniono 4 razy -2

  Ale na tym zdjęciu wygląda, jakby wyszedł z jednej z takich szatni opisywanych przez mendę Jordana...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX