Znamy oficjalną przyczynę śmierci Kobego Bryanta. Wyniki sekcji zwłok

Sekcje zwłok przeprowadzone po katastrofie helikoptera Kobego Bryanta potwierdziła, że legendarny gwiazdor NBA doznał poważnych obrażeń narządów wewnętrznych w momencie uderzenia. Fatalne w skutkach były również obrażenia mózgu, a także poparzenia sięgające 30 proc. powierzchni ciała.

Od katastrofy helikoptera Kobego Bryanta minęły już blisko cztery miesiące. Dopiero teraz pojawiły się szczegóły dotyczące raportu sekcji zwłok przeprowadzonych przez koronera z Los Angeles. Według niego wszystkie ofiary zginęły w momencie uderzenia w ziemię z powodu poważnych uszkodzeń narządów wewnętrznych.

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia z Wojciechem Michałowiczem

Oficjalny raport ws. śmierci Kobego Bryanta

W raporcie szczegółowo wymieniono obrażenia każdej z ofiar, w tym połamane kości czy odcięte fragmenty ciała. Podkreślono także, że w spalonych częściach odzieży można było czuć benzynę. - Obrażenia sprawiły, że wszyscy zginęli bardzo szybko, jeśli nie natychmiast - napisał Juan Carrillo, asystent lekarza medycyny w raporcie.

W raporcie podkreślono także obrażenia Kobego Bryanta. Były gwiazdor NBA doznała poważnych obrażeń narządów wewnętrznych, w tym fatalnych w skutkach obrażeń mózgu. Ponadto doznał licznych poparzeń, które sięgały nawet 30 proc. powierzchni ciała. W jego organizmie znaleziono także metylofenidat, który jest stosowany przy leczeniu nadpobudliwości (ADHD).

Kobe Bryant był jedną z największych w historii gwiazd najlepszej koszykarskiej ligi świata - NBA. Pięciokrotnie zdobył pierścień mistrzowski ligi, dwukrotnie uznany został MVP finałów, a także był MVP ligi w 2008 roku. Karierę zakończył 8 lat później.

Przeczytaj także:

Więcej o: