Sport.pl

Nowe informacje ws. wypadku Kobego Bryanta. Pilot nie odpowiedział na ostatnie pytanie

Śledczy przekazali nowe informacje w sprawie katastrofy helikoptera, w której zginął Kobe Bryant. Poinformowano między innymi, o co pilot maszyny prosił kontrolerów ruchu oraz dlaczego zwiększył wysokość.

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się konferencja prasowa śledczych, którzy przekazali nowe informacje dotyczące wypadku helikoptera, w którym zginął Kobe Bryant oraz osiem innych osób. Jak poinformowali przedstawiciele FBI, pilot helikoptera miał przekazać kontrolerom ruchu lotniczego, że zwiększa wysokość przelotową, by ominąć chmury. 

Marcin Gortat o swojej przyszłości:

- Kiedy zapytano pilota, co planuje potem zrobić, nie uzyskano już odpowiedzi. Dane radaru wskazują, że wspiął się na wysokość 701 m, a następnie zaczął skręcać w lewo - wskazała śledcza Jennifer Homendy. Może to oznaczać, że katastrofa spowodowana była złymi warunkami atmosferycznymi. Hipoteza ta jest wymieniana od początku.

Przekazano także, że na pokładzie maszyny nie było czarnej skrzynki. Śledczy stwierdzili, że nie była ona obowiązkowa. Części helikoptera są porozrzucane w dużej odległości od siebie. Homendy dodała, że przy tej sile upadku nikt z pasażerów nie miał szans przeżyć. - Sprawdzimy wszystko - od historii pilota po silniki. Patrzymy na człowieka, maszynę i przyrodę - przekazała śledcza.

Pilot Ara Zobayan miał uprawnienia do latania prywatnymi śmigłowcami. Wylatał ponad osiem tys. godzin. Jego ostatni kontakt radiowy z kontrolerami był około godziny 9:45. Wtedy to poprosił o śledzenie jego lotu. Przekazano mu jednak, że leci za nisko, by był widoczny na radarach. 

LeBron James wysłał ostatnią wiadomość do Kobego Bryanta. "Nie dam rady"

LeBron James we wzruszający sposób pożegnał Kobego Bryanta. "Staram się cokolwiek napisać, ale za każdym razem zaczynam płakać" - zamieścił w swoim poście na Instagramie >>

Więcej o:
Komentarze (39)
Nowe informacje ws. wypadku Kobego Bryanta. Pilot nie odpowiedział na ostatnie pytanie
Zaloguj się
 • micand1

  Oceniono 18 razy 16

  Nie opowiedział, bo ju nie żył. Na zdjęciach widać, że uderzył po prostu w zbocze góry w połowi jej wysokości. klasyczny przypadek ,,ułańksiej fantazji" braku asertywności i rozwagi. Czy jechaliście kiedyś we mgle zwykłym samochodem?

 • jakeww

  Oceniono 10 razy 8

  Jak helikopter to od razu spadł i się rozbił. Nie. On całkiem jak samochód wyrżnął w coś i się rozbił.

 • jakeww

  Oceniono 10 razy 6

  Tak że gościu dobrze robił że się wznosił - czego nie wie redaktor, bo nie wie najwyraźniej że helikopter wyrżnął w górę we mgle, żadna tam awaria wiecie - tylko że za mało się wzniósł

 • jakeww

  Oceniono 7 razy 5

  Otóż ten helikopter rozbił się w planie horyzontalnym, nie wertykalnym

 • anders76

  Oceniono 2 razy 2

  "Może to oznaczać, że katastrofa spowodowana była złymi warunkami atmosferycznymi."
  To nie warunki zaatakowaly pilota tylko pilot zdecydowal sie leciec w takich a nie innych warunkach i jakos nie uwzglednil rzezby terenu.
  Jak mu kontrola naziemna sugerowala wyzszy pulap aby go widziec na radarze to mogl sie wzniesc pionowo, ten helikopter jest wystarczajaco silny.
  Szkoda ludzi.

 • marekgerard

  0

  Także w zaściankowej Polsce może dojść do tego typu tragedii i nie potrzeba do tego helikoptera i wielkiej wysokości. Wystarczy grupa rolników czy działkowców motywowanych siłą tradycji ,palących liście lub wypalających trawy przydrożnych pół...Zadymienie tak gęste że pieszy traci orientację a co dopiero samochód, helikopter , samolot...

 • spyderman2

  Oceniono 10 razy 0

  czarna mamba nie żyje a czerwona duda ma sie dobrze. złych diabli nie biorą...

 • felicjan.dulski

  Oceniono 8 razy 0

  Tragedia dla demokratycznego cywilizowanego świata większa , niż ta sprzed dziesięciu lat.
  Takie odnoszę wrażenie.
  Wrażenie, że dla współczesnych mediów są podludzie, ludzie i nadludzie.
  Różnice wyrażają się chyba trzecią potęgą liczby 10, a może i wyższą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX