Kapitalny powrót Timberwolves nie wystarczył do zwycięstwa z Nuggets. LA Lakers przegrali z Toronto Raptors

6 minut i 43 sekundy - przez tyle czasu podczas czwartej kwarty niedzielnego spotkania NBA Denver Nuggets nie zdobyli nawet punktu. Mieli jednak tak dużą przewagę, że Minnesota Timberwolves 16 punktami z rzędu doprowadzili jedynie do dogrywki, w której i tak okazali się gorsi od drużyny prowadzonej przez świetnie dysponowanego Nikolę Jokicia. W nocy z niedzieli na poniedziałek wygrali też m.in. Toronto Raptors, którzy pokonali rozpędzonych Los Angeles Lakers.

Była czwarta kwarta spotkania Denver Nuggets z Minnesota Timberwolves. Nuggets prowadzili 90:74, ale w ich grze coś się zacięło. Zawodnicy Arturasa Karnisovasa stracili kontrolę nad spotkaniem i całkowicie oddali inicjatywę rywalom, którzy zaczęli seryjnie zdobywać punkty. Przez ostatnie 6 minut i 43 sekundy czwartej części spotkania Timberwolves zdobyli 16 pkt., dzięki czemu doprowadzili do dogrywki.

W dodatkowym czasie gra była bardzo wyrównana. I kiedy wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie kolejna dogrywka, Nikola Jokić popisał się kapitalnym rzutem z półdystansu, na niecałe 2,5 sekundy przed końcem trafiając "dwójkę", którą zapewnił zwycięstwo swojemu zespołowi (100:98). Jokić grał zresztą bardzo dobrze w trakcie całego spotkania, zdobywając w nim łącznie 20 pkt. 6 zbiórek i 7 asyst.

Druga porażka Los Angeles Lakers w sezonie

Mecz rozgrywany w nocy z niedzieli na poniedziałek wygrali także m.in. Toronto Raptors, którzy pokonali rozpędzonych Los Angeles Lakers. "Jeziorowcy" zajmujący 1. miejsce w Konferencji Zachodniej z zaledwie jedną porażką przed niedzielnym starciem, co prawda wygrali dwie pierwsze kwarty (30:29 i 30:23), ale później ich rywale zdołali odrobić straty z nawiązką, ostatecznie wygrywając 113:104. Koszykarzy Nicka Nurse'a do zwycięstwa poprowadziła fantastyczna dyspozycja Pascala Siakama (24 pkt., 11 zbiórek, 4 asysty), Freda VanVleeta (23 pkt, 7 zbiórek, 10 asyst) i Chrisa Bouchera (15 pkt., 2 zbiórki, 1 asysta).