Hiszpańska prasa chwali Polaków. "Zdołali się podnieść i wrócić do meczu"

Dziennik "Marca" podkreśla, że choć Hiszpania wygrała zasłużenie, to Polska długo była równorzędnym rywalem i imponowała walecznością. "Ricky Rubio ograł Polskę" - piszą Hiszpanie. Polaków czeka jeszcze walka o miejsca 5-8. Wciąż możliwe jest wywalczenie awansu na igrzyska olimpijskie.
Zobacz wideo

Momentami wydawało się, że ten ćwierćfinał może skończyć się inaczej, ale naprawdę momentami. Bo choć Polska walczyła dzielnie, przegrywała w każdej kwarcie. Najmniej w drugiej, bo tylko różnicą punktu. Kiedy w czwartej wydawało się, że jeszcze może się udać (61:67), Hiszpanie znowu odskoczyli. Zdobyli osiem punktów z rzędu i ostatecznie wygrali spotkanie 90:78.

Hiszpańscy dziennikarze chwalą polskich koszykarzy

Bohaterem hiszpańskich mediów jest zawodnik Phoenix Suns Ricky Rubio, który zdobył 18 punktów. „Trójki Rubio wykończyły Polskę. To on nadawał tempo tego meczu, ale jego vis a vis A.J Slaughter również grał bardzo dobrze” – ocenia „Marca”. Według dziennika kluczem do zwycięstwa okazało się zatrzymanie Mateusza Ponitki. „W pierwszej połowie był zupełnie niewidoczny, bo dobrze pilnował go Claver” – pisze „AS”. Dalej chwali Polaków: „Slaguhter dał się poznać jako znakomity strzelec, Waczyński udowodnił swoją wartość, Sokołowski wprowadził wiele energii, a dużo dobrego zrobili w tym meczu również Kulig i Hrycaniuk”. Hiszpanie doceniają, że chociaż w trzeciej kwarcie Polacy przegrywali nawet 44:58, to "zdołali się podnieść i wrócić do meczu”.  

W półfinale Hiszpania zagra ze zwycięzcą meczu Australia – Czechy. Polaków czeka walka o miejsca 5-8. Możliwe, że piąte miejsce na mistrzostwach świata pozwoli awansować na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Więcej o: