Polscy koszykarze przegrali z Czarnogórą w ostatnim sparingu przed mistrzostwami świata

Porażką zakończył się ostatni sparing Polaków przed mistrzostwami świata, które rozpoczną się w sobotę w chińskim Xinyu. Zespół Mike'a Taylora przegrał z reprezentacją Czarnogóry 65:70.

Cezary Trybański w "Wilkowicz Sam na Sam": Cieszę się, że mogłem na własne oczy oglądać, jak Polska awansuje do mistrzostw świata. Za moich czasów w kadrze nie było atmosfery

Polacy, w ostatnim meczu przed rozpoczynającymi się w sobotę koszykarskimi mistrzostwami świata w chińskim Xinyu, mierzyli się z reprezentacją Czarnogóry. Zespół Mike'a Taylora przegrał 65:70, choć ważniejsze od wyniku, było testowanie różnych rozwiązań i ustawień na parkiecie. Z tego powodu amerykański trener często wprowadzał rotacje w składzie.

Polacy po drugiej kwarcie byli nawet na prowadzeniu, choć kilka minut wcześniej to rywale biało-czerwonych mieli kilka punktów przewagi. W drugiej połowie Czarnogórcy ponownie objęli prowadzenie, które utrzymali już do samego końca spotkania.

MŚ zaczynają się w sobotę. Pierwszym rywalem Wenezuela

Najskuteczniejszy w zespole biało-czerwonych okazał się Aaron Cel, który zdobył 13 punktów. Dla Polaków był to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata, które już w sobotę rozpoczynają się w Chinach. Pierwszym rywalem będzie Wenezuela, a początek spotkania w sobotę o godz. 10:00.