NBA. Washington Wizards przegrali, niezły Gortat

Washington Wizards przegrali u siebie z Indiana Pacers 95:98. Drużyna Marcina Gortata zajmuje piątą lokatę w Konferencji Wschodniej.

To był niezwykle zacięte spotkanie, chociaż gospodarze nawet przez moment nie byli na prowadzeniu. W czwartej kwarcie Indiana Pacers prowadziła już piętnastoma punktami, ale na pół minuty już tylko jednym. Wizards mogli wyrównać, nawet wyjść na prowadzenie, ale spudłowali ostatnie trzy rzuty i ostatecznie przegrali 95:98.

Jak zagrał Polak?

Marcin Gortat grał przez 22 minuty. Zdobył dziesięć punktów, w tym trafił dwa wolne. 34-latek zaliczył także siedem zbiórek i asystę.

W tym sezonie zespół Polaka zanotował 36 wygranych i 28 porażek. W Konferencji Wschodniej zajmuje piąte lokatę.

Tydzień temu Gortat obchodził jubileusz. Minęło dziesięć lat od kiedy zadebiutował w NBA. Okrągłej rocznicy nie będzie jednak wspominał najlepiej, bo Golden State Warriors pokonali na wyjeździe Washington Wizards 109:101.