Stelmet BC Zielona Góra sprowadził mistrza Europy

Edo Murić jest nowym zawodnikiem Stelmetu BC Zielona Góra. 26-letni słoweński skrzydłowy podpisał kontrakt do końca sezonu 2018/2019.

W piątek władze zielonogórskiego klubu poinformowały o rozwiązaniu umowy z Armanim Moorem. Zastępstwo znaleziono szybko. - Bardzo się cieszymy, że udało się nam podpisać kontrakt tak dobrym a jednocześnie perspektywicznym zawodnikiem - komentuje Janusz Jasiński, prezes klubu.

Edo Murić ma 202 cm wzrostu, pochodzi z Ljubljany, a ostatnio grał w Turcji. W poprzednim sezonie był razem z Damianem Kuligiem zawodnikiem Banvitu, w tym roku przeniósł się do Anadolu Efes Stambuł, ale w połowie grudnia klub rozwiązał z nim umowę. Wcześniej był czterokrotnym mistrzem Słowenii Krka Nove Mesto.

- Edo Murić na pewno doda charakteru tej drużynie. Jest boiskowym twardzielem, bardzo walecznym zawodnikiem. Może grać na pozycjach cztery i trzy więc bardzo nam się przyda – charakteryzuje nowego zawodnika trener Stelmetu BC Andrej Urlep.

Stelmet w PLK z bilansem 10-4 zajmuje trzecie miejsce. W koszykarskiej Lidze Mistrzów wygrał dwa z dziewięciu meczów i jest ostatni w grupie D, ale teoretyczne szanse na awans do kolejnej fazy ma.