EuroBasket 2017. Mike Taylor: Musimy grać z większym skupieniem i dokładnością

90 : 81
Informacje
Eurobasket 2017 - Grupa A
Czwartek 31.08.2017 godzina 12:45
Wyniki szczegółowe
1 Kw
2 Kw
3 Kw
4 Kw
Wynik
Słowenia
24
29
21
16
90
Polska
22
24
12
23
81
- Musimy grać z większym skupieniem i dokładnością - powiedział Mike Taylor, trener reprezentacji Polski po porażce ze Słowenią 81:90 w pierwszym meczu mistrzostw Europy.

- Jesteśmy niezadowoleni z tego, jak zagraliśmy przez większość meczu. 16 strat spowodowało, że oni zdobyli aż 22 punkty z kontrataków. Mecz nie układał się po naszej myśli, ale jestem dumny z tego, że podjęliśmy walkę. Słowenia była dziś lepszym zespołem - powiedział trener Mike Taylor.

Słowenia wygrała 90:81, a aż 30 punktów zdobył jej lider Goran Dragić. Biało-czerwoni mieli ogromny problem ze stratami, nie potrafili zdobyć przewagi pod koszem, zostawili rywalom dużo miejsca na obwodzie.

Taylor, zapytany o to, co jego zespół musi w kolejnym meczu zrobić lepiej, stwierdził: - Musimy zagrać z większym skupieniem i dokładnością. Wszystko zaczyna się od naszej organizacji gry. Było kilka takich akcji, w których nie wszyscy się dobrze rozumieli. Przyczyniła się też do tego obrona Słoweńców, którzy dobrze przecinali nasze linie podania, musieliśmy grać szerzej. W takich sytuacjach musimy jeszcze bardziej dbać o szczegóły. Wszystko przeanalizujemy na wideo, zwrócimy uwagę zawodnikom na to, co ważne. Wierzę, że w kolejnym meczu chłopaki zagrają lepiej.

W piątek polska grupa nie gra, do rywalizacji wróci w sobotę. Biało-Czerwoni o godz. 12.45 zmierzą się z Islandią. A potem ich rywalami będą Finlandia, Francja i Grecja. Awans do kolejnej rundy wywalczą cztery najlepsze zespoły.

Zobacz wideo