NBA. Ekpe Udoh zagra w Utah Jazz

Ekpe Udoh, który przez dwa ostatnie sezony reprezentował barwy Fenerbahce Stambuł wróci do NBA. Gwiazda Euroligi przeniesie się do Utah Jazz.

Ekpe Udoh, który w swojej karierze grał już w Stanach Zjednoczonych, w Europie był wielką gwiazdą. W trakcie dwóch sezonów gry dla tureckiego Fenerbahce amerykański zawodnik wypracował sobie bardzo dobrą pozycję w zespole, z którym w tym roku wygrał Euroligę. W finałowym starciu z Olympiakosem Pireus Udoh zdobył 10 punktów i zaliczył 9 zbiórek, 5 bloków i 4 asysty. 30-latek został wybrany MVP Final Four rozgrywek. 

Dobre występy na Starym Kontynencie nie umknęły uwadze szefów Utah Jazz, którzy przedstawili Udohowi 2-letnią umowę. W Utah mierzący 208 cm wzrostu koszykarz wraz z Rudym Gobertem ma stworzyć żelazną defensywę "Nutek". Doświadczony podkoszowy za 2 lata gry w barwach Jazz zarobi 6,5 mln dolarów.

Udoh w przeszłości grał już w NBA. Najpierw został wybrany w drafcie przez Golden State Warriors, a następnie został wytransferowany do Milwaukee Bucks. W sezonie 2014/15 zawodnik był jeszcze graczem Los Angeles Clippers, jednak w żadnym z tych zespołów nie zrobił większej kariery.

Więcej o: