Rafał "Lipek" Lipiński w turnieju gwiazd FIBA. Wybrali go kibice

O 11 tys. dolarów w konkursie wsadów podczas FIBA 3x3 All Stars, które 12 grudnia odbędą się w Dausze, powalczy Rafał "Lipek" Lipiński. Polak wygrał głosowanie kibiców na YouTubie.

Lipiński to w świecie wsadów nie byle kto. Należy do ścisłej światowej czołówki. W dwóch ostatnich latach zbiera wyróżnienie za wyróżnieniem. Jego kariera eksplodowała po wygranej w Nike World Basketball Festival w Barcelonie w 2012 roku, dwukrotnie został mistrzem świata we wsadach w turniejach organizowanych przez FIBA, a w tym roku wygrał konkurs wsadów organizowany przez Bundesligę i triumfował w prestiżowym konkursie wsadów podczas turnieju Quai 54, który od 12 lat odbywa się w Paryżu. Wsadami Lipińskiego zachwyceni byli Scottie Pippen i Carmelo Anthony, którzy oceniali popisy dunkerów.

12 grudnia w Dausze dostanie szansę na kolejne trofeum i aż 11 tys. dolarów nagrody. Polak wygrał głosowanie kibiców - film na YouTubie z jego popisami obejrzało najwięcej widzów.

 

Wsady Lipka o blisko dwa tysiące wyświetleń przebiły ewolucje Portera "What's Gravity?!" Maberry'ego. - Bitwa o wyświetlenia została rozstrzygnięta na moją korzyść! - cieszył się na Facebooku . Trzecie miejsce zajął Dmitrij "Smoove" Kriwenko, a za nim znaleźli się Justin "Jus Fly" Darlington i Kristaps "Latvian Sensation" Dargais.

FIBA 3x3 All Stars, które odbędą się w Katarze, to podsumowanie całego sezonu streetballowego organizowanego pod egidą FIBA. W puli nagród jest 120 tys. dolarów, a w Dausze stawią się wszyscy liderzy klasyfikacji regionalnych. Konkurs wsadów jest jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów imprezy.

Debiut PGE Turowa Zgorzelec w Eurolidze w liczbach

Więcej o: