Andrew Goudelock najlepszym graczem ligi VTB w lutym

Obrońca Uniksu Kazań Andrew Goudelock został MVP, czyli najbardziej wartościowym graczem ligi VTB w lutym. W najlepszej piątce miesiąca jest Damian Kulig z PGE Turów Zgorzelec.

W lidze VTB o wyborze MVP w każdym miesiącu decydują statystyki graczy, głosy ekspertów oraz dziennikarzy, a także głosowanie kibiców w internecie. W lutym najlepszy okazał się Goudelock.

Co ciekawe, w końcowym rankingu Amerykanin zdobył tyle samo punktów, co obrońca Krasny Oktyabr Von Wafer, ale w takim przypadku o tym, kto zajmie wyższe miejsce, decydują głosy ekspertów z ligi i dziennikarzy. Ich zdaniem nr. 1 był koszykarz Uniksu. Trzecie miejsce w rankingu MVP za luty zajął zawodnik Astany Jerry Johnson.

Luty był bardzo udany dla Goudelocka i jego drużyny Uniksu, która jest zresztą liderem grupy A. Zespół z Kazania wygrał wszystkie trzy mecze - u siebie z Lokomotiwem Kubań i Kalevem oraz na wyjeździe z Niżny Nowogród. Amerykanin rzucał w tych meczach średnio 18 punktów, miał też trzy asysty i 2,3 przechwytu. Dzięki tym statystykom po raz pierwszy został MVP miesiąca.

Goudelock i Wafer znaleźli się oczywiście także w najlepszej piątce miesiąca, a obok nich trafili do niej Anton Ponkraszow, Jared Homan i Damian Kulig. To spore wyróżnienie dla środkowego PGE Turów Zgorzelec.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.