W lidze VTB znów wybierzemy Miss Cheerleaderek

Podobnie jak w poprzednim sezonie, również w obecnym odbędą się wybory najpiękniejszej cheerleaderki tańczącej na meczach ligi VTB.

W poprzednim sezonie najpiękniejszą cheerleaderką w lidze VTB została Weronika Tepljakowa, tańcząca na meczach drużyny Tsmoki-Mińsk.

W tym roku o tytuł Miss Cheerleaderek będzie rywalizowało 40 dziewczyn ze wszystkich 20 klubów (po dwie z każdego). Podobnie jak przed rokiem decydującym kryterium będą głosy fanów, które będzie można oddawać na Facebooku ligi VTB oraz na stronie Vkontakte.

Wybory Miss Cheerleaderek rozpoczną się już w marcu i składać się będą z pięciu rund.

W pierwszych czterech rundach rywalizować będzie po 10 cheerleaderek, a najpiękniejsza dziewczyna z każdej z tych rund awansuje bezpośrednio do wielkiego finału. Piąta finalistka zostanie wyłoniona w piątej, dodatkowej rundzie, w której udział wezmą cheerleaderki, które w pierwszych czterech rundach zajęły 2. i 3. miejsca oraz dwie najlepsze z 4. pozycji. Najpiękniejsza w rundzie dodatkowej zostanie piątą finalistką. Szóstą finalistkę - i to jest nowość - wybierze specjalna kapituła kierowana przez Ilonę Korstin, zastępcę dyrektora generalnego w lidze VTB. Kapituła przyzna tzw. dziką kartę dla szóstej finalistki.

Runda finałowa konkursu z udziałem sześciu dziewczyn odbędzie się w czasie play-off ligi VTB, a podczas jednego z meczów finałowych poznamy zwyciężczynię drugiego konkursu na Miss Cheerleaderek w lidze VTB.