SP nr 47 z Białegostoku nie dała rywalom żadnych szans

Drugiego dnia finały województwa podlaskiego przeniosły się do hali sportowej SP nr 10 w Łomży, gdzie rywalizowali chłopcy z SP nr 1 w Łapach, SP nr 5 w Bielsku Podlaskim, SP nr 47 w Białymstoku oraz SP nr 10 w Łomży.

W Łomży również najbardziej emocjonującym meczem było pierwsze starcie, podczas którego chłopcy z SP nr 5 z Bielska Podlaskiego pokonali drużynę z SP nr 10 w Łomży 54:53. W finale województwa podlaskiego ENERGA Basket Cup po jednostronnym pojedynku drużyna SP nr 47 w Białymstoku pokonała reprezentację SP nr 5 z Bielska Polskiego 59:13, i to właśnie białostoczanie będą reprezentować swoje województwo podczas wielkiego finału w Trójmieście. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z SP w Łapach.

- Finał turnieju był bardzo mocno obsadzony. Były walka, łzy i emocje, czyli wszystko, co związane z koszykówką. Wygraliśmy pewnie, ale każdy mecz był zacięty i kosztował nas dużo wysiłku. Zanim pojedziemy do Trójmiasta, udamy się do Moskwy na międzynarodowy turniej, który z pewnością pomoże nam w przygotowaniach do krajowego finału ENERGA Basket Cup - skomentował rozgrywki Andrzej Sinielnikow, trener ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Białystoku.

A już w środę zapraszamy do Olsztynka, gdzie wyłonimy najlepsze drużyny w województwie warmińsko-mazurskim.

Wyniki spotkań:

SP 10 Łomża - SP 5 Bielsk Podlaski 53:54

SP 47 Białystok - SP 1 Łapy 59:19

Mecz o III miejsce: SP 10 Łomża - SP 1 Łapy 38:44

Mecz o I miejsce: SP 5 Bielsk Podlaski - SP 47 Białystok 13:59

Więcej o: