Dziewczyny z SP nr 47 w Białymstoku wygrywają w woj. podlaskim

Po raz pierwszy w historii turniej ENERGA Basket Cup dotarł do hali sportowej ZSM w Łapach, gdzie rozegrano finał województwa podlaskiego. O bilet do wielkiego finału, który odbędzie się 16 czerwca br. w Ergo Arenie w Trójmieście, walczyły cztery drużyny: SP nr 1 w Łapach, SP nr 19 w Białymstoku, SP nr 45 w Białymstoku oraz SP nr 47 w Białymstoku.

Nie zabrakło wielkich sportowych emocji już od pierwszego meczu, w którym zmierzyły się zawodniczki z SP nr 1 w Łapach (mistrzynie z 2011 r.) oraz SP nr 45 z Białegostoku (mistrzynie z 2009 r.). Zacięty pojedynek trwał do ostatnich sekund meczu, który zakończył się pozytywnym wynikiem na korzyść gospodarzy 35:32.

W finale turnieju SP nr 47 z Białegostoku bez większych problemów pokonała zespół z SP nr 1 w Łapach 39:16. I to zawodniczki ze stolicy woj. podlaskiego pojadą na wielki finał turnieju ENERGA Basket Cup do Trójmiasta.

Pracowałyśmy na to zwycięstwo ponad dwa lata, dlatego też radość jest ogromna. Spełniło się nasze marzenie, jakim było zakwalifikowanie się do finału krajowego - powiedziała Bożena Laskowska, trenerka Szkoły Podstawowej nr 47 w Białymstoku.

Drugie miejsce zajęła drużyna z SP nr 1 w Łapach, a na trzecim miejscu podium stanęły zawodniczki z SP nr 45 w Białymstoku.

Na finał drużyn chłopców zapraszamy już we wtorek do hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 przy ulicy Niemcewicza 1 w Łomży.

Zapraszamy do kibicowania!

Indywidualne wyróżnienia przyznane przez SZS:

Najlepszy zawodnik drużyny 1 Łapy - Karolina Cimoch

Najlepszy zawodnik drużyny 47 Białystok - Magdalena Kruk

Najlepszy zawodnik drużyny 19 Białystok - Kinga Kruk

Najlepszy zawodnik drużyny 45 Białystok - Paulina Łapińska

Król strzelców turnieju - Marta Śliwka

Wyniki spotkań:

SP 1 Łapy - SP 45 Białystok 35:32

SP 47 Białystok - SP 19 Białystok 86:3

Mecz o III miejsce: SP 45 Białystok - SP 19 Białystok 40:17

Mecz o I miejsce: SP 1 Łapy - SP 47 Białystok 16:39

Więcej o: