Marcin Gortat chce zagrać w reprezentacji

Wystąpię na EuroBaskecie, z wielką przyjemnością zagram w kadrze- ogłosił Marcin Gortat podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie. Stanie się tak, jeśli związek zapłaci warte milion złotych ubezpieczenie.

Tysiące fanów nie może się mylić. Wejdź na Facebook.com/Sportpl ?

Gortat przeprosił kibiców za zwłokę w ogłaszaniu decyzji, bo uzależniał ją od decyzji w sprawie lokautu w lidze NBA. - Nie czuję się żadną gwiazdą. Nie będę robił show jak LeBron James. Po prostu mówię, że wystąpię na EuroBaskecie, z wielką przyjemnością zagram w kadrze - powiedział.

Jak wyjaśnił menedżer Gortata Michał Micielski gra środkowego Phoenix Suns uzależniona jest od opłacenia przez PZKosz. ubezpieczenia zawodnika. To koszt około mln złotych. Jeśli związek pokryje koszt ubezpieczenia, Gortat w kadrze zagra.

Reprezentacja na mistrzostwa Europy na Litwie nie jedzie w najsilniejszym składzie. Wcześniej było już wiadomo, że w kadrze nie zagrają Maciej Lampe oraz Filip Dylewicz, a kilku innych kluczowych zawodników nie ogłosiło jeszcze decyzji. Trener Ales Pipan ma jeszcze w poniedziałek podać nazwiska zawodników, którzy będą przygotowywać się do EuroBasketu.

We wrześniu reprezentacja Polski zagra na mistrzostwach Europy na Litwie. Rywalami Polaków będą mistrzowie Europy Hiszpanie, wicemistrzowie świata Turcy, gospodarze turnieju - Litwini, gospodarze igrzysk w 2012 roku Brytyjczycy oraz drugi zespół z dodatkowych kwalifikacji.

Gortat do Polski przyleciał w poniedziałek. Od piątku rozpoczyna serię treningów dla dzieci "Marcin Gortat Camp".

Marcin Gortat: Decyzję odwlekałem przez lokaut, przepraszam

Bachański: deklaracja Gortata nie zaskoczyła

- Deklaracja Marcina Gortata, że zagra w mistrzostwach Europy nie jest dla nas zaskoczeniem, podobnie jak dla innych europejskich federacji mających zawodników w NBA - uważa prezes PZKosz. Grzegorz Bachański. - Jesteśmy przygotowani na dopełnienie wszelkich formalności związanych z jego ubezpieczeniem. To numer jeden reprezentacji, więc najważniejsze jest to, że chce grać w drużynie narodowej. Inne sprawy nie powinny stanowić większych problemów. Prowadzimy rozmowy z firmami zajmującymi się ubezpieczeniem i negocjujemy wysokość sumy. Można powiedzieć, że dopinamy sprawę i Marcin na pewno zostanie ubezpieczony przed pierwszym gwizdkiem, a raczej przed pierwszym wspólnym treningiem z zespołem - powiedział szef Polskiego Związku Koszykówki.

Jak gwiazdy NBA grały w Hali Mirowskiej [GALERIA]

 

Lokaut w NBA  ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA