NBA. Gortat dalej od play-off

Po czterech porażkach z rzędu Phoenix Suns spadli na 11. miejsce w Konferencji Zachodniej. W przegranym 95:100 meczu z New Orleans Hornets Marcin Gortat zdobył 10 punktów i miał osiem zbiórek.

Gortat długo nie mógł sobie poradzić z obroną wyżej notowanych Hornets - rytm złapał dopiero w drugiej połowie, choć w końcówce spudłował rzut spod kosza. Koszykarzom Suns, którzy w końcówce meczu odrobili wysokie straty, nie pomógł powrót po kontuzji Steve'a Nasha - rozgrywający Phoenix zdobył osiem punktów i miał 10 asyst, ale nie zdołał zatrzymać przeciwnika na swojej pozycji, Chrisa Paula (26 punktów, dziewięć asyst).

Suns, którzy od 6 marca grają bez podkoszowego Channinga Frye'a (ważnego gracza w taktyce drużyny), przegrali cztery mecze z rzędu i są w coraz gorszej sytuacji w walce o miejsce w ósemce, gwarantujące udział w play-off. Do końca rozgrywek pozostało im 16 spotkań, połowa z czołowymi zespołami NBA.

Jeśli Suns do play-off nie awansują, już 14 kwietnia rozpoczną wakacje. To może mieć znaczenie dla reprezentacji Polski, bo Gortat zapowiadał, że zagra w tym sezonie w kadrze tylko wtedy, jeśli będzie wypoczęty. Na przełomie sierpnia i września Polska występuje w mistrzostwach Europy na Litwie.