NBA. Amerykańskie media doceniają wkład Gortata

?Rezerwowy center poprowadził Suns, którzy przetrwali pościg Hornets? - takim tytułem Arizona Daily Star opatrzyła relację z meczu, w którym Marcin Gortat pobił swój rekord kariery w NBA w ilości zdobytych punktów.

Zobacz skrót meczu na Z czuba.tv ?

"Pomimo doskonałej gry rezerwowego centra Marcina Gortata i jego rekordowych 25. punktów, Suns będą się zastanawiać, jakim cudem prawie roztrwonili ośmiopunktową przewagę w 18 sekund" - pisze o meczu Arizona Daily Star.

W podobnym tonie pisze USA Today."Marcin Gortat zdobył rekordowe w swojej karierze 25 punktów i 11 zbiórek w meczu, w którym Phoenix przetrwali późną pogoń Hornets." W dokładnym opisie meczu czytamy m.in., iż "Gortat dał Suns sygnał do ataku, gdy przy stanie 72:72 rozpoczął serię Suns 12:4. Na 3:09 przed końcem Gortat trafił z bliska i gospodarze prowadzili 102:90."

Paradoksem określa polskiego zawodnika popularny arizoński serwis arizona.sbnation.com. "Oglądanie grającego Pana Gortata jest jak spotkanie pięknej, dowcipnej i inteligentnej kobiety. Co jeszcze dziwniejsze, nie jest ona szalona. I niewiarygodne - jest wolna i zainteresowana tobą. Czy to w ogóle jest możliwe, kibice Suns?"

Z kolei oficjalna strona internetowa NBA umieściła jeden z wsadów "Polskiego Młota" wśród dziesięciu najlepszych zagrań niedzieli.

Marcin Gortat poprowadził Phoenix Suns do zwycięstwa nad New Orleans Hornets ?

Więcej o: