NBA. Gortat i Suns uczczą Dzień Martina Luthera Kinga

New York Knicks będą rywalami Phoenix Suns z Marcinem Gortatem w składzie w poniedziałek podczas Dnia Martina Luthera Kinga. Mecz pokaże Canal+ Sport 2 od godz. 19.

Od 1986 roku w każdy trzeci poniedziałek stycznia w USA obchodzony jest Martin Luther King Day, czyli dzień, w którym upamiętnia się wkład jaki w obronę godności ludzkiej, walkę o równouprawnienie Afroamerykanów i zniesienie dyskryminacji rasowej wniósł pastor Martin Luther King Jr.

Na ten specjalny dzień NBA (jak co roku) przygotowała aż 13 meczów, w tym rewelacyjnie zapowiadające się starcia czołowych drużyn jak np. Magic z Celtics czy Lakers z Thunder. Dla polskich kibiców najciekawszy będzie pojedynek Phoenix Suns z Marcinem Gortatem w składzie przeciwko New York Knicks.

Suns, którzy wygrali dwa ostatnie mecze, jadą do Nowego Jorku po rewanż. Nieco ponad tydzień temu zespół z Arizony został upokorzony na własnym parkiecie przez prowadzonych przez Amare Stoudemire'a Knicks aż 121:96. Teraz ma być inaczej.

Drużyna trenera Alvina Gentry'ego wygrała dwa ostatnie mecze przed własną publicznością i chce kontynuować dobrą passę podczas pięciomeczowej serii wyjazdowej na wschodnie wybrzeże. Knicks złapali lekką zadyszkę, przegrali trzy z ostatnich czterech meczów i to może być szansa dla Suns.

Mecz może być także okazją do lepszej gry dla Marcina Gortata. Polski środkowy po dobrym początku w Suns tuż po transferze, w ostatnich spotkaniach gra zaledwie przeciętnie.

Mecz od godz. 19 pokaże Canal+ Sport 2. Polscy kibice będą mogli zobaczyć jeszcze dwa inne mecze. Od godz. 22 na Canal+ Sport zmierzą się Golden State Warriors z New Jersey Nets, a o drugiej w nocy na tym samym kanale prawdziwy hit - Boston Celtics - Orlando Magic.

Amator pokonał zawodowców w konkursie wsadów ?

Więcej o: