Gortat: Musimy wszystkiego uczyć się od początku

Marcin Gortat nie krył swojej frustracji po czwartym z rzędu przegranym meczu Phoenix Suns. Mimo, że polski center zdobył w spotkaniu z Philadelphią 76ers trzynaście punktów, to jego drużyna przegrała 110:123. - Musimy się uczyć wszystkiego od początku. Jest tak wiele rzeczy, które robimy źle i po prostu nie mogę na to znaleźć wytłumaczenia - powiedział Polak.

Zobacz przegraną Suns z 76ers - na Z Czuba.tv ?

Gortat z 76ers zagrał aż 35 minut, to jego najdłuższy występ w barwach Suns. Polak zaczął mecz na ławce rezerwowych, ale wszedł już w szóstej minucie pierwszej kwarty, gdy drugi faul złapał wychodzący w pierwszej piątce Robin Lopez. Gortat po raz kolejny zagrał przyzwoity mecz, coraz lepiej rozumie się z zespołem w ataku. W środę zdobył 13 punktów (5/7 z gry, 3/4 z rzutów wolnych), miał sześć zbiórek (najwięcej w zespole), a także dwie asysty i dwa bloki. Sześć punktów Gortat zdobył po dwójkowych akcjach z rozgrywającym Suns Stevem Nashem.

Mimo to gospodarze przegrali, a Gortat przyznał po meczu, że gra jego zespołu nie wygląda tak, jak powinna: - Myślę, że musimy zasuwać na siłowni każdego dnia po trzy godziny i po prostu uczyć się rotacji. Musimy uczyć się wszystkiego od początku. Jest tak wiele rzeczy, które robimy źle i po prostu nie mogę na to znaleźć wytłumaczenia - powiedział koszykarz.

- Próbuję robić jakieś zbiórki i bloki, ale niestety nie mam zbyt wielu okazji do zbierania piłek. Nie gramy wystarczająco twardo. Pozytywne jest to, że gorzej już być nie może - dodał Gortat.

Carter zadebiutował, ale Phoenix znów przegrało ?