NBA. Trener Suns chwali Gortata

Podoba mi się, co wnosi do gry, zwłaszcza jego energia. Myślę, że z Clippers zagrał całkiem nieźle - powiedział po porannym poniedziałkowym treningu trener Phoenix Suns Alvin Gentry o Marcinie Gortacie.

Marcin Gortat, czyli Kapitan Hak ?

Gortat, który do Suns trafił 18 grudnia, w barwach drużyny z Phoenix zagrał już dwa mecze. Z Miami Heat zagrał 18 minut i miał cztery punkty i cztery zbiórki, a w niedzielę z Los Angeles Clippers w 27 minut zaliczył 11 punktów i miał pięć zbiórek. Suns oba mecze przegrali, ale trener Alvin Gentry po meczu z ekipą z LA Polaka chwali.

- Moim zdaniem zagrał całkiem nieźle. Wszedł z ławki, wymusił kilka przewinień ofensywnych rywali. Zbierał w ataku i trafiał z ponowienia. Potrzebuje czasu by poczuć się komfortowo w drużynie, dobrze poznać naszą grę - mówił trener Suns po poniedziałkowym porannym treningu.

- To pierwszy raz gdy dostaje regularnie tyle minut w NBA. Podoba mi się, co wnosi do gry, zwłaszcza jego energia - powiedział Gentry. Jego zdaniem wszyscy nowi zawodnicy Suns (Gortat, Pietrus i Carter) potrzebują jeszcze czasu, by zgrać się z drużyną. - Uczą się naszych zagrywek i to od liczby powtórzeń zależy, kiedy złapią nasz styl - dodaje.

Mickael Pietrus, który w meczu z Clippers zdobył 25 punktów, mówi, że ma jeszcze problemy z zapamiętaniem wszystkich zagrywek. - Każdy zespół ma ich ponad 150, więc nie jest łatwo. Na razie znam trzy, ale uczę się ich codziennie - mówił Pietrus.

Suns kolejny mecz zagrają w nocy z środy na czwartek polskiego czasu. Ich rywalem będą Philadelphia 76ers. Dwa dni później zespół z Phoenix podejmie Detroit Pistons. W jednym z tych meczów ma zadebiutować Vince Carter, który w ostatnim tygodniu narzekał na ból kolana, ale już trenuje z zespołem.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Więcej o: